Radnički savladao neugodne Pazarce (VIDEO)

U trećem kolu Superlige Radnički je u Nišu savladao odličnu ekipu Novog Pazara rezultatom 2:1(2:0).

Da novajlija u najelitnijem rangu neće biti lak protivnik, videlo se u prethodnom kolo kada je trijumfovao nad beogradskim Partizanom. Zbog toga su fudbaleri  Radničkog u meč ušli motivisani, oprezni  i maksimalno koncentrisani.

Takva igra donela im je vođstvo već u 14. minutu kada se posle sjajnog centaršuta mladog Petra Ćirkovića sa leve strane u šesnaestercu najbolje snašao Dušan Stoiljković.

Niški fudbaleri prednost su uvećali u 29. minutu iz jedanaesterca. Prvo je u kaznenom prostoru oboren Gavrić da bi najstrožu kaznu uspešno u gol pretvorio Aleksandar Pejović.

I pored vođstva od 2:0 nastavili su domaći fudbaleri sa napadima. Beležimo u 33. minutu lep pokušaj Nenada Gavrića iz slobodnog udarca koji je golman Pazaraca Drobnjak uspešno zaustavio.

Dva minuta kasnije lepu akciju čitavog tima Radničkog završio je Pantelić. U tom trenutku stativa je bila saveznik Novopazaraca, pokušao je i Gavrić, ali neprecizno.

Minut kasnije još jednom je Ćirković sjajno centrirao, ali se ovog puta Stoiljković spetljao i šansa je otišla u nepovrat.

Zapretili su i fudbaleri Novog Pazara prvi put na meču, udarcima iz daljine  u 38. i 39. minutu. Prvo preko Vukajlovića, a zatim i Resića, ali se Ristić nije dao iznenaditi.

Na kraju prvog dela još jednom je Nenad Gavrić šutirao ka golu gostiju i to iz volejaposle centaršuta sa desne strane, ali se Drobnjak nekako snašao i odbranio taj udarac.

I u drugom delu Radnički je bio ofanzivniji, ali je nastavio da propšušta prilike da uveća prednost.

U 50. minut nakon lepog centaršuta Pejovića sa levog boka, Gavrić iz neposredne blizine glavom šutira u golmana gostiju.

5 minuta kasnije Pantelić je još jednom posle lepog utrčavanja u šesnaesterac gostiju za malo promašue gol.

Kako je vreme odmicalo gosti su postajali sve opasniji, a Radnički je gubio ritam. U 61. minutu još jednom je sjajno šutirao Resić, ali Borivoje Ristić još lepše je intervenisao.

U 80. minutu udarac je oprobao i Tomić, ali ovog puta golman Radničkog nije morao da interveniše jer je lopta završila pored gola.

Dva miuta kasnije sevnula je kontra Radničkog, koju je završio Kojić udarcem sa leve strane, ali lopta završava pored gola.

U 84. minutu Kojić ipak uspeva da zatrese mrežu gostiju, nakon gužve posle korneara iz desnog ugla, ali nesigurni sudija Đorđić neopravdano poništava ovaj pogodak zbog ofsajd pozicije. Na snimku se vidi da je Dacić u trenutku dodavanja bio iza Kojića.

Situacija na terenu naglo se promenila u 87. minutu posle pogotka Novog Pazara. Prvo je Ristić uspešno zaustavio šut Vlajkovića da bi na odbijenu loptu natrčao Ervin Kurti i uz dosta sreće smesti je iza golmana niške ekipe.

Uvukla se u tom trenutku i nesigurnost u redove domaće ekipe, ali nekako su uspeli da izdrže do kraja, sačuvaju prednost i ostave sva tri boda u Nišu.

Posle 3. kola Radnički je sa 6 bodova na deobi 7 pozicije sa Partizanom, dok je Novi Pazar u grupi ekipa sa 3 osvojena boda koja deli pooziciju od 10. mesta pa naniže.

U narednom kolu Radnički je opet domaćin, ovog puta Mačvi dok će Novi Pazar dočekati ekipu Javora.