Radnički sa penala do boda protiv Voždovca (VIDEO)

Uprkos promeni šefa sručnog štaba fudbaleri niškog Radničkog nastavili su sa bledim partijama u šampionatu i remizirali u 13. kolu na svom Čairu protiv Voždovca 1:1 golom Milana Pavkova iz penala u 87. Minutu. Prethodno je Marko Putinčanin doveo popularne “zmajeve” u vođstvo.

Od prvog sudijskog zvižduka domaćin je zaigrao ofanzivno i zapretio već posle 90 sekundi. Nakon kornera sa desne strane, lopta se odbila na 20 metara od gola Voždovca, gde je dočekao Saša Stojanović, ali je njegov šut po zemlji završio u naručju dobro postavljenog golmana Popovića.

Nakon obećavajućeg starta, terensku inicijativu preuzeli su gosti, da bi se u 18. minutu Pavkov pravo niotkuda našao u stopostotnoj šansi, nakon loše intervencije odbrane gostiju, ali je gorostasni napadač Radničkog iz izgledne situacije šutirao pored gola.

U 23. minutu strateg gostiju Ilija Stolica morao je u svlačionicu, pošto ga je zbog učestalih prigovora glavni sudija meča Bojan Nikolić isključio.

Igrao se 27. minut kada su popularni „zmajevi“ imali prvu zreliju šansu. Duronjić je „zategao“ sa dvadesetak metara, lopta je išla u donji desni ugao gola Radničkog, ali se Živković izdužio i izbacio loptu u korner.

Igrači i stručni štab Voždovca na utakmicu su izašli sa crnom šminkom ispod očiju

U finišu prvog poluvremena fokus se sa terena na kratko prebacio na dešavanja pokraj aut linije, gde su zbog verbalnog sukoba sa klupe udaljeni trener golmana Radničkog Miroslav Stanković i pomoćni trener Voždovca Aleksandra Linta.

U izuzetno nesadržajnom prvom poluvremenu, domaći sastav zapretio je u zaustavnom vremenu preko Lazara Arsića koji je iz slobodnog udarca šutirao mlako i pravo u golmana gostiju.

Poslednju šansu u prvih 45 minuta imao je Voždovac. Putinčanin je pobegao svom čuvaru, dugačku loptu grudima spustio na zemlju i šutom iz prve savladao Živkovića, ali je arbitar njegov kontakt sa loptom okarakterisao kao igranje rukom, te je gol gostiju poništen.

I početak drugog poluvremena nije mnogo obećavao. Lopta je uglavnom tavorila između dva šesnaesterca, a obe ekipe nisu uspevale da povežu par uspešnih dodavanja. I tako sve do sredine drugog dela.

Onda je u 65. minutu agresivnost igrača Radničkog urodila plodom, Mrkić je na nekih 25 metara od gola presekao pas jednog veziste Voždovca i uposlio Pavkova, koji je snažno šutirao po zemilji sa nekih 22, 23 metara, ali neprecizno.

„Zmajevi“ su u narednom napadu ekspresno odgovorili i utišali malobrojnu publiku na Čairu. Dubinski pas u kazneni prostor sa polovine Voždovca golman Radničkog Živković osujetio je boksovanjem, ali je Putinčanin sa 40 metara zahvatio loptu na prvu i matirao istrčalog čuvara mreže niškog tima za 1:0.

Pokuašao je novopečeni trener Nišlija Milan Đuričić uvođenjem Slaviše Stojanovića i Nikole Kovačevića da probudi igrače iz letargije i upravo je visoki defanzivni vezni u 72. minutu nakon gužve u kaznenom prostoru Voždovca bio u solidnoj prilici da poravna rezultat, ali je Popović još jednom bio odlično postavljen.

Istovremeno je na drugoj strani „pukla“ kontra, ka golu Radničkog stuštila su se četvorica fudbalera Voždovca, naspram dvojice Radničkog, ali je Todor Petrović predugo oklevao i umesto da prosledi loptu dalje, slabo je šutirao sa ivice šesnaesterca.

U poslednjih 10 minuta Nišlije su krenule na sve ili ništa, a golman Voždovčana morao je u kratkom vremenskom intervalu da interveniše dva puta. Prvo je Mrkić preslabo šutirao sa 16 metara, a zatim i Pavkov posle centaršuta Kovčevića, ali oba puta čuvar mreže beogradskog tima bio je na visini zadatka.

Napadi Nišlija bili su sve opasniji, u 86. minutu Pavkov je izvrsnom dijagonalom spojio sa golom Slavišu Stojanovića, koji je pogodio stativu, da bi samo minut kasnije „Real sa Nišave“ izjednačio. Kovačević je još jednom „zategao“ sa ivice šesnaesterca, lopta je pogodila Lukovića u ruku, a sudija Nikolić je pokazao na belu tačku.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Milan Pavkov, te je u 87. minutu Radnički došao do izjednačenja.

Nakon rezultatskog poravnanja, probudilo se i par stotina Nišlija, koji su pokušali da svoje miljenike ponesu do pobede i malo je falilo da u dubokoj sudijskoj nadoknadi Slaviša Stojanović bude junak meča.

Prvo je rezervista Radničkog nakon izvrsnog centaršuta Aksentijevića sjajnim trzajem glavom sa 5 metara bukvalno savladao golmana Popovića, koji je maestralno refleksom izvadio loptu iz mreže, da bi samo 60 sekundi kasnije isti igrač pokušao volejom, ali je ponovo čuvar mreže „zmajeva“ izašao kao pobednik.

Četvrtim remijem u šampionatu Nišlije sada imaju 22 boda, te se trenutno nalaze na 6. mestu na tabeli. U narednom kolu Radnički će u Novom Sadu gostovati Vojvodini.

RADNIČKI – VOŽDOVAC 1:1 (0:0)

Stadion: Čair, Niš

Glavni sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac)

Žuti kartoni: Arsić, Tomić (Radnički), Georgijević, Putinčanin, Ješić (Voždovac)

Radnički: Mladen Živković, Vladimir Simunović, Nikola Raspopović, Nikola Stanković (od 44. Aleksandar Subić), Nikola Aksentijević, Marko Tomić (od 66. Nikola Kovačević), Aleksandar Jovanović, Lazar Arsić, Saša Stojanović (od 66. Slaviša Stojanović), Marko Mrkić, Milan Pavkov

Voždovac: Zoran Popović, Miloš Mihajlov, Saša Ivković, Aleksandar Filipović, Marko Gajić, Marko Putinčanin, Miloš Pavlović (od 84. Andrija Luković),  Todor Petrović, Borko Duronjić (82. Nikola Ćirković), Aleksandar Ješić, Dejan Georgijević (od 90. Mihailo Perović)