Radnički remizirao sa Radom (VIDEO)

U okviru 36. kola Superlige u Nišu su Radnički i Rad odigrali nerešeno 2:2(1:1)

U veoma važnom meču za obe ekipe, koje se grčevito bore za opstanak, pobeda je bila potrebna i jednima i drugima, ali na kraju ni remi nije loša opcija.

Povele su Nišlije veoma rano već u 3. minutu kada je Kasalica istrčao sam pred gol “građevinara” i lako matirao Kahrimana.

Par minuta kasnije Radnički je propustio kolosalnu šansu kada je Kristijan Živković iz izgledne situacije šutirao nekontrolisano.

Već u sledećem napadu usledila je kazna. Rad je izjednačio preko Šarića.

Onda je utakmica ušla u mirniji tok i do kraja poluvremena mreže su mirovale.

U drugi deo gosti su ušli bolje i već u 50. minutu stižu do vođstva preko Andrije Kaluđerovića.

Radnički je tada krenu svim silama da napada ne bi li izjednačio, To im je uspelo u 68. minutu iz penalakoji je izveo Gavrić. Prethodno je u šesnaestercu Kahriman srušio Trifunovića.

Do kraja meča Niška ekipa imala je inicijativu, ali su i jedni i drugi više pazili da ne prime gol nego da ga daju, pa je ostalo 2:2.

U nikada “luđoj” borbi za opstanak u kojoj učestvuje veliki broj ekipa, i Radničkom i Radu u preostala dva kola biće neophodne pobede,. Nišlije gostuju otpisanom Zlatiboru i dočekuju, takođe otpisanu Bačku, dok Rad dočekuje “prežaljenu” Mačvu i gostuje u poslednjem kolu ekipi Spartaka.