Radnički preokretom do tri boda

Fudbaleri Radničkog savladali su ekipu Proletera u četvrtom kolu plej-ofa rezultatom 3:2 (0:1).

Do pobede i nova tri boda u Novom Sadu niški tim došao je posle preokreta. Domaći su do vođstva došli u 31. minutu kada je Srđan Vujaklija zatresao protivničku mrežu. Gosti su za samo devet minuta u nastavku meča uspeli da dođu do potpunog preokreta. Vodeći strelac lige Nermin Haskić postigao je izjednačujući pogodak u 50. minutu, a četiri minuta kasnije ponovo bio precizan. Šok u režiji Haskića nije demotivisao Proleter, a Nemanja Čović golom u 61. minutu vraća neizvesnost. Konačan rezulat postavio je junak preokreta Haskić u 71. minutu.

Odigrali smo izuzetno težak meč po još težem terenu i jako mi je drago što smo pobedili. Proleter je odlična ekipa i nije slučajno ušla u plej-of. Mi nismo dobro otvorili meč, bili smo loši u prvom poluvremenu, Proleter je bio bolji i zasluženo je poveo. Na pauzi sam rekao mojim igračima da se opuste, da igraju rasterećenije i da pokažu zašto su drugi na tabeli. Oni su u nastavku susreta pokazali reakciju, pa smo sa dva gola Haskića preokrenuli rezultat. Potom smo napravili kiks kod gola Čolića, iako smo uvežbavali te situacije kod prekida, ali smo i pored toga nastavili da igramo dobro, da stvaramo šanse, pa smo nagrađeni sa sva tri boda. Sve čestitke mojim igračima, koji su još jednom pokazali kako treba da se bori za ovaj klub, istakao je trener Radničkog Nenad Lalatovic posle meča.

Pobedom u Novom Sadu, Radnički je obezbedio drugu poziciju na tabeli i izbori nastup u kvalifikacijama za Ligu Evrope.