Radnički porazom u plej-of (VIDEO)

I u trećoj uzastopnoj utakmici fudbaleri niškog Radničkog nisu uspeli da dođu do pobede.

Nakon poraza od Partizana i remija sa Vojvodinom, Nišlije u poslednjem 30. kolu Superlige poražene na Čairu od Javora iz Ivanjice sa 1:0 golom Stefana Tripkovića u 49. minutu.

U doigravanje niški tim nakon deljenja bodova ulazi sa 22 boda, budući da je u 30 odigranih kola osvojili 44. Nišlije startuju u plej-ofu sa 6. mesta pa će u prvom kolu gostovati u Lučanima ekipi Mladosti u utorak 18. aprila.

Početak meča obilovao je uzbuđenjima i šansama ispred oba gola, te je niška publika u prvih 10 minuta videla 3 izgledne gol prilike.

Prvo su domaći već u 4. minutu zapretili preko Kojića, čiji je poluvolej sa 6,7 metara od gola otišao pored leve stative golmana Đogatovića, da bi gosti već u narednom napadu nakon greške veziste Nišlija Arsića imali stopostotnu šansu, ali je Tripković iz situacije jedan na jedan šutirao pored gola Zogovića.

Uzbuđenja su se zatim preselila ispred gola Javora, Mrkić je primio loptu na 25 metara od gola, i šutirao snažno u desni ugao gola Đogatovića, ali je čuvar mreže gostiju bio dobro pozicioniran i sprečio je efektan pogodak napadača Radničkog.

Do kraja prvog dela više od igre imao je gostujući sastav. Domaći fudbaleri delovali su indolentno i nezainteresovano, a šanse pred golom niškog tima ređale su se kao na traci.

Prvo je u 24. minutu Sević iskosa iz šesnaesterca šutirao pored stative, da bi u 38. minutu Mitošević “zategao” sa 20 metara, ali neprecizno.

U smiraj prvog poluvremena, u 45. minutu Ivanjičani su ponovo zapretili. Nakon greške odbrane Radničkog i lošeg izbacivanja lopta je došla do Senića, koji je neometan šutirao sa dvadesetak metara preko gola.

Na startu drugog dela igre Ivanjičani su veću dozu htenja i želje materijalizovali vodećim pogotkom. Posle kornera sa desne strane u 49. minutu na petercu je najviši bio Tripković i zakucao loptu glavom za vođstvo gostiju.

Nakon vodećeg gola Javora, punih 30 minuta čekalo se na narednu priliku i ponovo su gosti iz Ivanjice zapretili iz prekida, ali je udarac glavom završio u naručju Zogovića.

Poslednje uzbuđenje viđeno je u 86. minutu kada je Arsić oprobao svoju levicu sa 25 metara, ali je bio zamalo neprecizan.

Do kraja meča više nije bilo gol šansi, pa se gosti iz Ivanjice kući vraćaju sa zlata vredna tri boda, pomoću kojih su obezdili učešće u plej-ofu.

RADNIČKI – JAVOR 0:1 (0:0)

Stadion: Čair, Niš

Glavni sudija: Aleksandar Vasić (Novi Žednik)

Radnički: Bojan Zogović, Milan Perendija, Miloš Živković (od 46. Marko Tomić), Aleksandar Jovanović, Nikola Stanković, Nikola Mitrović, Saša Stojanović (od 34. Riota Noma), Lazar Arsić, Marko Mrkić (od 62. Andreja Apostolović), Anid Travančić, Nemanja Kojić

Javor: Vladan Đogatović, Miloš Karišik, Saša Tomanović, Eliomar Silva (od 68. Asare Džouns), Nenad Sević, Stefan Tripković (od 88. Aleksandre Mfutila), Milovan Milović, Borislav Terzić, Aleksa Amanović, Vuk Mitošević, Miroslav Maričić (od 53. Milan Milanović)