Radnički Pirot se plasirao u 1/8 finala Kupa i ostao bez trenera (VIDEO)

Radnički iz Pirota najzad je zabeležio dobar rezultat. Posle 1:1 u reguarnom delu igre, penalima je eliminisao Novi Pazar i tako obezbedio plasman među 16 najboljih ekipa u Kupu Srbije.

Piroćanci su dobro odigrali protiv favorizovane ekipe koju predvodi njihov doskorašnji trener Marjan Živković.

Nadmoć u prvom delu igre Radnički je materijalizovao tek u samoj završnici prvog poluvremena kada je Miloš Spasić sjajnim volejom u gol pretvorio centaršut Rnića.

U drugom delu igre gosti iz Novog Pazara su diktirali tempo i preko Arifovića u 72. minutu  su uspeli da dođu do izjednačenja.

Do kraja susreta mreže su mirovalo pa se bukvalno u sumrak krenulo sa izvođenjem jedanaesteraca.

Za Radnički uspešni su bili Ćirić, Nikolić, Spasić, Dimitrov, Filipović i Matović dok je Tolić bio neprecizan. Na drugoj strani pogodili su Arifović, Ristov, Radovanović, Šarac i Mihajlović, dok je udarce Vučetića i Markovića golman Piroćanaca Bulajić odbranio.  Tako da su fudbaleri Radničkog rezultatom 6:5 izborili sebi mesto u sledećoj rundi nacionalnog Kup takmičenja.

Međutim ni to nije bilo dovoljno da „spasi“ mesto na klupi trenera Dražena Dukića, kome je uprava pirotskog kluba odmah posle ovog meča dala otkaz.

Plasman u osminu-finala Kupa Srbije očigledno nije mogao da „pokrije“ očajan start u Prvoj ligi Srbije gde je Radnički pretposlednji na tabeli sa samo jednim osvojenim bodom, pa je prva „žrtva“, kako to i obično biva, bio trener.

Da li će ovaj potez uprave Piroćanaca uspeti da prene ekipu videćemo u nastavku šampionata.