Radnički ostao bez finala – beogradski večiti za pehar možda u Beogradu (VIDEO)

U finalu nacionalnog kupa, na stadionu “Čair” u Nišu, 23.maja igraće večiti beogradski rivali, Crvena Zvezda i Partrizan. Crno-beli su uspeli da u zanimljivoj utakmici protiv Radničkog u Nišu odigraju nerešeno 1-1 i sačuvaju minimalnu prednost iz prvog meča od 1-0.

Utakmica dva rivala pokazala je da je to jedan od retkih duela u našem fudbalu gde je ishod neizvestan.

U prvom poluvremenu viđeno je taktičko nadmudrivanje. Rezultat iz prve utakmice od 1-0 za Partizan ni jednoj ni drugoj ekipi nije davao komoditet da napadne, pa su prvo poluvreme i jedni i drugi odigrali obazrivo vodeći računa pre svega o svom golu.

Prvu šansu imao je Parttizan već u 5 minutu. Sa desne strane loptu je ubacio Tošić, a Pantić je oštro šutirao, ali pored stative.

U 10. minutu Radnički je uzvratio. Po desnoj strani probio je Ranđelović, a Haskić bio “prekratak”.

U 24.minutu Ranđelović je zagrejao dlanove Stojkoviću. Snažno je šutirao, ali je golman Partizana uspeo da loptu izbaci u korner.

U 38.minutu sa distance je pokušao i Danilo Pantič, ali je lopta otišla pored gola.

U drugom poluvremenu se očekivalo da Radnički napadne. Tako je i bilo.

Odlično je u 50.minutu Bondarenko izneo jednu loptu, sve do šesnaesterca gostiju, dodao do Ranđelovića, ovaj šutirao, a Stojković je i ovoga puta sačuvao svoju mrežu.

U 56.minutu je najpre Bondarenko prošao po levoj strani i ubacio, ali njegovi  saigrači nisu mogli do lopte na drugoj stativi. Onda je, po desnoj strani Todorovski lomio jednog odbrambenog fudbalera Patrtizana, uposlio u srcu šensaesterca Ranđelovića, ali je rezultat ostao nepromenjen.

A onda u 74. minutu erupcija na Čairu. Do tada neprimetni kapiten Radničkog Caki Stojanović postiže gol. Oštro je sa desne strane ubacio Ranđelović, lopta stiže do kapitena Radničkog, a ovaj sa 12-13 metara pogađa mrežu. 1-0 za Radnički, za potpuni egal u polufinalu kupa.

Radost  Nišlija  kratko je trajala, jer je Partizan u 79.minutu izjednačio. Rikardo Gomeš je probio po levoj strani, uposlio Tošića kome nije bilo teško da loptu sprovede u mrežu.

U 84. minutu mogao je Rikardo Gomeš da dovede svoj tim u vođstvo, ali je Pankov uspeo da ga omete.

U 89.minutu još jednom je Haskić bio “prekratak” i time je, čini se, Radnički ostao “kratak” za plasmanom u finale kupa.

U finalu kupa igraće Partizan i Crvena Zvezda, koja je posle pobede od 4-1 u Beogradu, odigrala 0-0 u revanšu u Lučanima protiv ekipe Mladosti.

Finale kupa planirano je da se igra 23. maja na stadionu “Čair“ u Nišu, ali odmah posle meča čule su se glasine da bi beogradski velikani mogli za pehar da se bore i u Beogradu,