Radnički lagano do pobede nad Proleterom (VIDEO)

U prisustvu malobrojne publike, fudbaleri Radničkog, pobedom od 3:0 (2:0) su započeli novu sezonu u Superligi. Prva na Čairu kapitulirala je ekipa Proletera iz Novog Sada, a strelci su bili Noma i Mihajlović u prvom i  Batrović u drugom poluvremenu.

Domaći su od starta bili bolji i konkretniji na terenu. Pripretio je Radnički već u drugom minutu kada je Čumić glavom poslao loptu pored gola. U sledećem ozbiljnijem napadu domaći tim je poveo. Igrao se 11. minut kombinovali su Đorđević i Čumić , a Noma na kraju pogodio za 1:0.

Osam minuta kasnije, centaršut sa desne strane uputio je Todorovski, Mihajlović je makazicama pokušao da savlada golmana, ali je lopta otišla preko gola. Minut kasnije upisali su i gosti prvu priliku, ali je Balabanović poslao loptu pored gola.

Dobru igru izabranici Sime Krunića krunisali su novim pogotkom u 24. minutu strelac je bio Mihajlović koji, je posle sjajnog dubinskog pasa Bondarenka poslao loptu iza leđa golmana Petrića.

Do odlaska na odmor Mihajlović je još jednom pokušao, ali je golman odbranio.

U nastavku meča slična slika na terenu. Radnički jeuglavnom napadao, a golman Petrić spasavao Proleter ubedljivijeg poraza. Prvo je u 50. minutu osujetio šut Čumića , a zatim dva minuta kasnije i Nome.

I u narednih 15. minuta inicijativa je i dalje bila na strani Radničkog. Mnogobrojne prilike Nišlije su krunisale golom u 77. minutu. Iz slobodnog udarca mrežu je, sa 19 metara , zatresao rezervista Batrović.

Sa druge strane gostujući tim bio je bez izgledne prilike čitavo drugo poluvreme i gotovo nijednom nisu ozbiljnije pripetili golmanu Kneževiću, ako izuzmemo pokušaj glavom Mirosavljeva na samom kraju utakmice

U nardnom kolu Radnički će gostovati Crvenoj zvezdi dok će Proleter ugostiti ekipu Voždovca.