Radnički ispustio polufinale Kupa i izgubio sve šanse za Evropu

Fudbaleri Radničkog nisu uspeli da se plasiraju u polufinale Kupa  Srbije, pošto su kao gosti poraženi od Čukaričkog sa 3:2, iako su vodili sa 2-0 golovima raspoloženog Nikole  Čumića u 14. i 23.minutu. Prvi gol omladinski reprezentativac Srbije postigao je rezantnim udarcem sa 20-ak metara, dok se drugi put upisao u strelce, kada se odlično snašao na drugoj stativi, nakon centaršuta sa leve strane. Do odmora je Čukarički uspeo da smanji na 2-1 prvim golom Tedića, igrača Mančester Sitija koji igra na pozajmici na Banovom brdu.

Imao je Radnički početkom drugog dela šansu da praktično overi prolaz u polufinale, ali Stefan Mihajlović nije uspeo da realizuje jedanaesterac. Tačnije, golman domaćih Petrović pročitao je nameru centarfora Nišlija i sačuvao svoju mrežu.

Kazna za ovaj promašaj stigla je najpre u 82-om minutu kada Tedić poravnava rezultat, a svojim trećim golom u nadoknadi vremena donosi potpuni preokret i plasman svojoj ekipi u polufinale nacionalnog kupa.

Radnički je ovim porazom izgubio svaku šansu da se ove godine nađe u Evropi.