Radnički ispustio pobedu u Lučanima – 6 mečeva bez trijumfa

Već šestu utakmicu zaredom Radnički ne zna za pobedu. U 17. kolu fudbalske Superlige Srbije Nišlije su podelile bodove u Lučanima, bilo je 2:2.

Meč je bio otvoren, dinamičan i iznad nivoa srpskog prvenstva, a na kraju su i jedni i drugi žalili za pobedom.

Mladost je povela već u sedmom minutu “prelepim” autogolom Simunovića. On je posle centaršuta Andrića sa desne strane u nameri da interveniše tako  zahvatio loptu da je ona dobila čudnu putanju  i prevarila Krznarića na golu Radničkog.

Rano vođstvo Mladosti nije uzdrmalo Nišlije koje već u 19. minutu stižu do izjednačenja. Posle prekršaja nad Arsićem na nekih dvadesetak metara od gola, Saša Stojanović je savršeno izveo slobodnjak i primorao domaćeg  golmana na kapitulaciju.

U 33. minutu Radnički stiže i do potpunog preokreta. Posle prekršaja nad Pavkovim u šesnaestercu domaćih, sudija Široki pokazao je na belu tačku. Pavkov je bio siguran sa penala za 2:1 za niški tim.

Trener Mladosti Neško Milovanović je nakon ovog jedanaesterca isključen zbog protesta, tako da je nastavak utakmice morao da posmatra sa tribine. To nije smetalo igračima Mladosti da odmah preuzmu inicijativu i na strašne muke stave Mladena Živkovića, koji je u međuvremenu stao na gol Nišlija posle povrede Krznarića.

Rezervni golman Radničkog je međutim baš bio raspoložen pa je činio prava čuda. Pored brojnih šansi Mladosti sve do 75. minuta  uspeo je da sačuva mrežu niškog kluba, ali tada je kapitulirao. Posle šuta Pejovića i još jedne odbrane Živkovića na loptu natrčava Trifunović i smešta je u mrežu Nišlija za izjednačenje – 2:2.

Tek tada igrači Radničkog su se trgli i krenuli ofanzivnije ka golu Mladosti. Najbolju priliku su propustili u samom finišu u nadoknadi vremena. Prvo je kapiten Jovanović posle udarca glavom pogodio prečku da bi u nastavku akcije pokušao i Pavkov, ali golman Rosić je sjajno intervenisao tako da je ostalo 2:2.

Posle kompletnog 17. kola Radnički je ostao na 7. mestu sa 24 boda i sve više  ugrožava svoj nastup u plej ofu, ali je i sve dalje od borbe za Evropu jer mu sada šestoplasirani tim beži za čak 7 bodova.

MLADOST-RADNIČKI 2:2 (1:2)

Lučani, 17. novembra. Gledalaca: 300. Sudija: Zoran Široki 7. Strelci: 1:0 Simunović autogol 7.- 1:1 Saša Stojanović 19.- 1:2 Pavkov 33. iz penala.- 2:2 Trifunović 75.

Žuti kartoni: Pavlović, Pešić, Marinković, Pejović (Mladost), Saša Stojanović (Radnički).

MLADOST: Rosić, Andrić, Gafurov (od 57. Odita), Milošević, Pavlović, Pejović, Pešić, Radivojević (od 89. Radivojević), Šatara, Trifunović, Tumbasević(od 26. Marinković).

RADNIČKI: Krznarić (od 23. M. Živković), Simunović, Raspopović, Petrović (od 68. Slaviša Stojanović), Stanković, Tomić, Noma, Arsić, Saša Stojanović, D. Živković (od 62. Jovanović), Pavkov.