Radnički i Vojvodina remizirali – slab i neubedljiv Antićev Radnički (VIDEO)

Iako su imali igrača više čitavo drugo poluvreme i dosuđeni penal fudbaleri niškog Radničkog jedva su uspeli u finišu meča da izvuku bod protiv Vojvodine na svom Čairu – 1:1.

Nišlije su delovale jako bezidejno i slabo na terenu, te se novi trener Dragan Antić predstavio u slabom svetlu. Strelac izjednačujućeg gola za Radnički bio je Nikola Stanković u 89. minutu, a prethodno je Vojvodina povela preko Lazara Zličića u 54. minutu.

U uvodnih 20 minuta meča nije bilo većih uzbuđenja na Čairu. Iako su obe ekipe stajale visoko na terenu i pritiskale poslednju liniju protivničkog tima nije bilo izglednijih prilika. Radnički je za nijansu bio opasniji, par puta je pokušao da zapreti preko novog kapitena Marka Mrkića, ali su defanzivci Vojvodine osujetili svaku nameru na ovom meču levog krila Radničkog.

Tek u 39. minutu malobrojna publika na niškom stadionu videla je prvu pravu priliku za gol. Na ivici kaznenog prostora Vojvodina sa desne strane snažno je iz slobodnog udarca pucao Stanisavljević, golman Rockov je krajnjim naporima kratko odbio loptu, na nju natrčao Pavkov, ali je lopta završila u naručju čuvara mreže Novosađana.

U sudijskoj nadoknadi još dva uzbuđenja ispred gola Vojvodine. Prvo je nakon kornera Stanisavljevića Pavkovu malo nedostajalo da glavom dovede Nišlije u vođstvo, da bi minut kasnije posle prekida i izbačene lopte iz šesnaesterca Aksentijević naleteo na odbitak, uhvatio volej iz prve, ali je lopta prohujala pored desne stative gola Rockova.

Na odmor se otišlo najnepopularnijim fudbalskim rezultatom, a već na startu drugih 45 minuta dosta se “zakuvalo” na terenu. Nakon kontakta između Bulatovića i Ezea, sudija Nikolić je odlučio da obojici podeli javnu, što je ofanzivca Vojvođana bio drugi žuti karton, pa je Radnički 43 minuta u drugom poluvremenu imao igrača više.

Iako brojčano slabiji, Novosađani su u 52. minutu prvi zapretili. Nakon kombinacije na levoj strani Avramovskog i Kalezića, drugopomenuti je pobegao Bulatoviću i sa desetak metara iskosa sa leve strane gađao bliži ugao gola Živkovića, ali se niški čuvar mreže nije dao prevariti. Samo dva minuta kasnije Vojvodina je povela. Gosti su se odlučili na kratku kombinaciju posle kornera, Zličić je povukao loptu u šesnaesterac i sa nekih 20 metara iskosa rezantnim udarcem pogodio malu mrežu Živkovićevog gola – 0:1.

Krenuo je nakon primljenog gola Radnički znatno ofanzivnije, ubacio “otpisane” Jovanovića i Slavišu Stojanovića, ali Nišlije nisu mogle do poseda i terenske inicijative, te delovale dosta raštimovano.

U 60. minutu niški tim je konačno zapretio. Sa 16 metra Stanisavljević je pucao jako, a lopta otišla tik iznad prečke, da bi već u narednom napadu Voša mogla do drugog gola. Kalezić je ukrao loptu na centru, uposlio Zličića koji je izbio oči u oči sa Živkovićem, ali je otišao suviše u stranu, šutirao po zemlji, a Subić izbacio loptu u korner. Igra Radničkog sa igračem više bila je totalno neshvatljiva.

Dugim loptama pokušavali su da materijalizaju igrača više, što im nije baš polazilo za nogom, a nikakve pas igre nije bilo. U 73. minutu nakon igranja rukom Antića u šesnaestercu sudija Nikolić je pokazao na belu tačku, ali je kao pobednik iz dvoboja Pavkov – Rockov izašao golman Vojvodine koji je prozreo nameru napadača Nišlija i odbranio jedanaesterac.

I kada je niška publika polako gubila nadu da njihovi ljubimci mogu da izbegnu poraz matom u 3 poteza u 89. minutu Radnički je izjednačio. Aksentijević je centrirao, Pavkov u srcu šesnaesterca loptu primirio na grudi i odložio do Stankovića koji snažnim udarcem levom nogom matira nemoćnog Rockova – 1:1.

Do kraja meča Radnički nije uspeo da preokrene uprkos konstantim napadima, koji su, ruku na srce, bili jalovi, pa su dva tima na kraju podelila bodove.

U poslednjem 30. kolu, koje je na programu u četvrtak 5. Aprila, Radnički će gostovati Napretku u Kruševcu.

RADNIČKI – VOJVODINA 1:1 (0:0)

Stadion: Čair, Niš

Glavni sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac)

Žuti kartoni: Mrkić, Bulatović (Radnički), Jovančić, Eze, Zličić (Vojvodina) Crveni karton: Eze (Vojvodina)

Radnički: Mladen Živković, Radoš Bulatović (od 55. Aleksandar Jovanović), Miloš Petrović, Aleksandar Subić (od 67. Nikola Stanković), Nikola Aksentijević, Dušan Mićić, Saša Stojanović (od 58. Slaviša Stojanović), Siniša Babić, Aleksandar Stanisavljević, Marko Mrkić, Milan Pavkov

Vojvodina: Emil Rockov, Siniša Staničanin, Aleksandar Radovanović, Marko Putinčanin, Nikola Antić, Marko Vukasović, Vasko Kalezić (od 80. Milan Lazarević), Dušan Jovančić, Lazar Zličić (od 68. Ivan Lakićević), Vinsent Eze, Lazar Arsić (od 46. Danijel Avramovski)