Radnički i dalje maksimalan na Čairu (VIDEO)

I u četvrtom ovosezonskom meču na Čairu Radnički je zabeležio pobedu. Ovoga puta savladana je ekipa novosadskog Proletera rezultatom 2:0 (0:0). U veoma napetom meču sa puno tenzija golove za Radnički postigli su Gavrić u 53. i Stoiljković iz penala u 69. minutu.

Duel dveju ekipa, na papiru, sličnog kvaliteta, bolje je otvorio Radnički. Već u 3. minutu  nakon kornera Todor Petrović iz neposredne blizine pogađa prečku gostujućeg gola.

U 6. minutu Nenad Gavrić trese mrežu Proletera, ali je gol poništen  zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao napadač Radničkog.

Iz prvog dela je još jedino udarac Stoiljkovića u 43. minut bio vredan pomena, ali golman Petrić bio je siguran.

Zanimljiv detalj iz prvog dela su čak 4 prekršaja mladog igrača Novosađana Marka Jankovića, gde je samo za prvi dobio žuti karton, a mogao je i za još neki. Iz tabora niškog tima su negodovali zbog toga, pa ja došlo do svađe i opšte tuče pri odlasku u svlačionice na pauzu između dva poluvremena. Epilog po žuti karton glavnim trenerima i po jednom igraču u obe ekipe.

“Problematičnog” Jankovića trener Žigić je ostavio u svlačionici i u igru uveo Mitrovića.

U nastavku Radnički brzo stiže do vođstva. Posle auta na desnoj strani Kojić istrčava po krilu, odlično centrira, a Gavrić smešta loptu u mrežu za 1:0.

Dva minuta kasnije posle Gavrićevog centaršuta sa levog krila, glavom šutira Petrović, lopta pogađa u ruku defanzivca Proletera Leandra i odlazi u korner. Sudija Ostraćanin je procenio da u ovoj situaciji nije bilo osnova za najstrožu kaznu, ali se zato nije dvoumio u 68. minutu kada je Andrejević srušio Ćirkovića u šesnaestercu. Penal je u pogodak pretvorio Stoiljković za mirnu završnicu domaćih.

Do kraja beležimo još prodor i snažan udarac Gavrića u 75. minutu, koji je golman Proletera odbranio i odličnu priliku Subotića u 90. minutu nakon greške odbrane Novosađana,  kada je stativa spasila goste ubedljivijeg poraza. Ostalo je 2:0.

Zabeležena je još jedna nesvakidašnja situacija na ovom meču. Naime, sudije su dozvolile gostujućoj ekipi da izvrši čak 6 izmena, jednu više od propisanog maksimuma. Od 80. minuta kada su gosti uveli 6. rezervu u igru utakmica praktično više nije ni bila regularna. Na sreću to nije uticalo na krajnji rezultat, a kako će razrešiti tu situaciju organi Superlige, videćemo.

Nakon 6. odigranih kola sledi dvonedeljna pauza zbog obaveza reprezentacije. Radnički se nalazi na deobi 5. mesta, a u narednom kolu gostuje ekipi TSC-a.