Radnički dva puta stizao prednost, preokrenuo pa na kraju jedva spasio bod (VIDEO)

U 6. kolu Superlige na Čairu je viđen jedan ne toliko kvalitetan, koliko boorben i zanimljiv južnjački “klasik” između Radničkog i Napretka koji okončan bez pobednika rezultatom 3:3(1:1).

Napredak je dva puta vodio, a domaćin penalima izjednačavao rezultat. Kada su Nišlije naposletku i povele, u 80. minutu, činilo se da će ipak doći do očekivane pobede, međutim gosti pet minuta pre kraja golom Ndiajea ipak stižu do boda.

Radnički je u meč ušao kao favorit posle četiri pobede iz pet uvodnih mečeva u prvenstvu. Sa druge strane Napredak nije startovao u skladu sa kvalitetom koji ekipa poseduje pa su u meč ušli rešeni da poprave tu sliku.

Od samog starta utakmice domaćin je krenuo da napada, ali Kruševljani su se čvrstom i pametnom igrom vrlo lako branili pa je u prvom delu viđeno malo šansi za postizanje golova.

Beležimo samo nezgodan šut Drinčića iz daljine ka gostujućem golu, u 8. minutu, ali je golman Petrović uspeo da sačuva mrežu.

Prvi ozbiljniji napad Kruševljanja zbio se u 29. minutu i Napredak je tada i poveo. Odbrana Radničkog je “spavala” dozvolivši, prvo Vukanoviću da nesmetano šutira, a odmah zatim i Samuelu da lagano sprovede odbitak posle odbrane Ristića.

Ovo iznenadno vođstvo gostiju dodatno je umrtvilo, ionako bezidejnu igru Radničkog i do pred sam kraj poluvremena ništa se značajnije nije dešavalo na terenu. Onda je u 43. minutu posle duela Boranijaševića i Haskića u šesnaestercu, sudija Čolović svirao kazneni udarac za nišku ekipu. Ova odluka se nije dopala strategu Kruševljana, Miloradu Kosanoviću, koji se u znak protesta odmah uputio ka svlačionici prelazeći preko terena. Svoj postupak na pres konferenciji objasnio time da je morao brzo da ode do toaleta. Bilo kako bilo, penal je uspešno izveo Stanisavljević, pa se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom 1:1.

U nastavku sudije nisu dozvolile treneru Kosanoviću da se vrati na klupu Napretka pa je ostatak meča posmatrao iz “tunela”.

U drugom delu viđena je dinamičnija igra. Oba tima pokazala su veliku želju za pobedom i viđen je veći broj prilika, a i golova.

U 48. minutu Aksentijević centaršutom sa desne strane umalo nije iznenadio golmana Napretka Nikolu  Petrovića.

Pet minuta kasnije šansa i na drugoj strani, ali golman Ristić je dobro intervenisao posle utrčavanja Boranijševića.

Kao i u prethodnim utakmicama strateg Nišlija, Lalatović ranim izmenama na startu drugog dela pokušao je da osveži svoj tim pa su umesto Grbića, Ranđelovića i Stanisavljevića na teren ušli Stojanović, Nikodijević i Jovanović.

Nikodijević se odmah našao u šansi posle kornera u 57. minutu, ali golman Kruševljana se nije dao iznenaditi.

Jeste Radnički krenuo odlučnije da napada, ali to je otvorilo i rupe u odbrani niškog tima pa su fudbaleri Napretka sve češće pretili iz kontranapada. Tako se i Kostić u 69. minutu našao u izglednoj poziciji, ali je traljavo šutirao. Na drugoj strani pokušao je i Saša Stojanović udarcem iz daljine, ali nedovoljno snažno.

U 70. minutu opet gosti dolaze u vođstvo. Olako je ispala zadnja linija niškog tima posle dodavanja Zeca, i Vukanoviću nije bilo teško da plasira loptu u mrežu pored nemoćnog Ristića.

Ovaj pogodak šokirao je igrače Radničkog pa su Kruševljani samo par minuta kasnije mogli i do ubedljivijeg vođstva, ali je prosto neverovatno šta nisu iskoristili, prvo Vukanović, a zatim i Ndiaje. Uspešniji od njih su bili Ristić i Aksentijević.

Kazna je stigla samo dva minuta kasnije, kada je sudija Čolović još jednom dosudio penal za Radnički, ovoga puta posle kontakta Veškovca i kapitena Radničkog Jovanovića. Gosti su žustro negodovali smatrajući da je penal prestrogo dosuđen. Sudija je, naravno, ostao pri svom stavu, a kazneni udarac uspešno je izveo Haskić za 2:2.

Krenuo je Radnički tada u još žešče napade i u 80. minutu dolazi do potpunog preokreta. Posle prave opsade gola Napretka, centrirao je Drinčić, Nikodijević glavom zahvatio loptu, a u mrežu je sproveo Pankov za prvo vođstvo Radničkog.

Činilo se tada da će Nišlije uz dosta muke ipak doći do očekivane pobede, međutim Saša Stojanović je neopreznim startom nad Vulićem u 84. minutu zaradio direktan crveni karton pa je Radnički do kraja morao da se brani sa igračem manje.

Brojčanu prednost gosti su brzo iskoristil. Ndiaje je pobegao Pankovu, odlično se snašao u padu i matirao golmana Ristića za 3:3.

Pokušali su igrači Radničkog do kraja da vrate vođstvo, ali brojčano slabiji nisu imali snage za novi preokret.

Posle 6. kola Radnički je i pored remija zadržao drugo mesto na tabeli sa 13 osvojenih bodova dok je Napredak ostao u donjem delu tabele sa 6 bodova. Narednog vikenda Nišlije će gosotvati na Banovom brdu ekipi Čukaričkog, dok Napredak u Kruševcu dočekuje ekipu Voždovca.

RADNIČKI NIŠ – NAPREDAK 3:3 (1:1)

Stadion “Čair” Niš
Gledalaca oko 2000
Sudije: Dragan Čolović, Dejan Potočan, Svetozar Živin.
Strelci: – 0:1 u 29. Samuel, – 1:1 u 44. Stanisavljević (iz penala), – 1:2 u 71. Vukanović, – 2:2 u 75. Haskić (iz penala), – 3:2 u 80. Pankov, – 3:2 u 86. Ndiaje.
Žuti kartoni: Noma (Radnički), Samuel, Veškovac, Ostojić (Napredak).
Crveni karton: Stojanović (Radnički).

RADNIČKI NIŠ: Ristić, Aksentijević, Crnomarković, Pankov, Stanković, Drinčić, Noma, Grbić (od 46. Stojanović), Stanisavljević (od 64. Aleksandar Jovanović), Ranđelović (od 55. Nikodijević), Haskić.

NAPREDAK: Nikola Petrović, Boranijašević, Veškovac, Ostojić, Nemanja Petrović, Kostić, Ndiaje, Vulić, Baha (od 84 Ivanović), Vukanović (od 77. Alivodić), Zec (od 84. Rušević).