Radnički bez milosti protiv svog bivšeg trenera (VIDEO)

Niški Radnički je u trećem kolu Superlige ostvario drugu pobedu. Na Čairu je savladan novajlija u ligi Dinamo iz Vranja rezultatom 2:0(1:0). Strelci su bili Stanisavljević u finišu prvog dela i Nikodijević iz penala u 77. minutu.

Još jedan, ” novi južnjački derbi”,  je bio meč u koji je Radnički ušao kao favorit, ali koji je došao posle teškog duela i ispadanja Nišlija od izraelskog Makabija u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Umor i ispražnjenost ekipe sa Čaira bili su šansa Vranjancima da upišu prve bodove ove sezone.

Iako se očekivalo da će strateg Radničkog, Lalatović za ovaj meč malo “promešati karte” on je izveo istih 11 kao i za meč sa Makabijem. Sa druge strane Dragan Antić šef struke Dinama imao je olakšavajuću okolnost što Nišku ekipu poznaje “iznutra” pa je lakše bilo da spremi taktiku protiv igrača koje je do skora i sam trenirao.

Da li je publika u Nišu znala da će meč biti nezanimljiv, ili je meč bio slab jer su tribine bile poprilično prazne – ne zna se, ali definitivno, naročito u prvom poluvremenu nije bilo mnogo toga zanimljivog za videti. Radnički jeste imao više loptu u svom posedu, ali bez nekih izglednijih šansi.

Prvu beležimo tek u 20. minutu kada je posle slobodnog udarca sa leve strane u šesnaestercu najviši bio Haskić, ali šutirao je pored gola. Minut kasnije posle odlične akcije sa Ranđelovćem, Stanisavljević šutira, golman Lakić kratko odbija loptu na koju natrčava Haskić, ali ne uspeva da je smesti u mrežu.

U 30. minutu i gosti prete, prvi put na meču. Posle centaršuta iz “slobodnjaka” najviši u kaznenom prostoru Nišlija bio je Suraka, koji glavom šutira i pogađa prečku golmana Živkovića. Odmah posle toga pri ubacivanju lopte u igru golman Radničkog doživeo je i težu povredu zbog koje će odsustvovati sa terena, verovatno, naredna dva meseca. Na gol Nišlija prvi put je stao Bulajić, pojačanje iz Pirotskog Radničkog.

Do kraja prvog dela beležimo sjajan prodor Grbića po levoj strani i oštar centaršut, koji golman Dinama odbija , na loptu natrčava Noma koji se nešto spetljao i šansa odlazi u nepovrat.

I kada su svi očekivali da se na odmor ode bez golova, u zadnjim sekundama prvog dela igre na scenu stupa Stanisavljević koji posle duplog pasa sa Haskićem dovodi Radnički u vođstvo.

U drugi deo gosti iz Vranja su krenuli otvoreniji pokušavajući da napadnu pa je Radnički lakše dolazio do šansi, koje je upropastio revijom neverovatnih promašaja.

Prvo je Ranđelović “mlako” šutirao posle odlične asistencije Stanisavljevića. Onda je Haskić izbio sam pred golmana Lakića, ali je prerano šutirao i to jako neprecizno. Ali sve ove promašaje zasenio je onaj kapitena Nome u 55. minutu kada je promašio praznu mrežu sa  svega nekoliko metara udaljenosti od gola.

Tri minuta kasnije mu se revanširao Suraka, koji se posle neverovatne greške Pankova našao sam pred golom Radničkog. Bio je toliko iznenađen da je zaboravio i da uputi šut ka golu.

Usledile su još dve prilike Dinama i dve sjajne intervencije Bulajića gde je pokazao da na njega trener Lalatović može ozbiljno da računa. Prvo je u 68. minutu zaostavio neugodan šut Radivojevića, da bi 5 minuta kasnije zaustavio i lukav šut Dimitrova glavom iz bliza.

Posle dvostruke izmene Radnički opet počinje da stvara šanse. U 76. minutu  navalni red Nišlija se prekombinovao u petercu Dinamo pa je odbrana otklonila opasnost. Posle kornera loptu u šesnaestercu Dinama prihvatio je Haskić, koga posle finte obara Ratković pa za sudiju Milana Ilića nije bilo dileme – penal ua Radnički. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Nikodijević za konačnih 2:0.

Do kraja meča beležimo još samo lukav šut Haskića u 81. minutu i odličnu reakciju golmana Lakića, ostalo je 2:0 za domaću ekipu. To će najverovatnije pored povrede Živkovića ostati jedino upamćeno sa ovog meča .

Pored toga što više ne igraju “evropske” mečeve fudbaleri Radničkog opet neće imati dovoljno vremena za odmor, pošto ih novi meč u Superligi očekuje već u petak kada na Čair dolazi ekipa Voždovca, dok će Dinamo prve bodove u ovom prvenstvu tažiti protiv ekipe Mladosti iz Lučana.

FK RADNIČKI NIŠ – DINAMO VRANJE 2:0 (1:0)

Stadion: “Čair” Niš