Radnički baš nema sreće, opet u nadoknadi ostao bez pobede

Fudbaleri Radničkog i u četvrtom superligaškom meču ove sezone ne znaju za pobedu. I opet se ponavila ista priča Radnički je vodio dva puta, propustao šanse, a onda u nadoknadi vremena iz neverovatnog penala Mladost dolazi do 2:2 i jednog boda.

Nišlije su bolje ušle u meč i već u 3. minutu stižu do vođstva, nakon centarputa sa desne strane Lazara Jovanovića, glavom je pogodio Nikola Štulić.

Nastavio je Radnički da napada, stvorio je još nekoliko šansi i pogodio prečku, a onda Mladost ni iz čega stiže do izjednačenja. Nakon centrašuta sa desne strane lopta pogađa u ruku Jamkama, a najbolji strelac u istoriji Superlige, Milan Bojović sa penala izjednačuje na 1:1 – igrao se 34. minut.

I drugo poluvreme tim sa Čaira otvara bolje, pa nakon odličnog dubinskog pasa Jamkama, sjajno reaguje raspoloženi Štulić i svojim drugim golom na ovom meču vraća prednost na stranu Nišlija.

Do kraja meča Radnički je kontrolisao igru i propustio nekoliko odličnih prilika da uveća prednost, a onda u nadoknadi vremena domaći opet ni iz čega dolaze do boda. Nakon još jednog činilo se neuspešnog napada Lučanaca lopta odlazi u korner, ali je usledio poziv iz VAR sobe za sudiju Simovića, koji je nakon gledanja snimka ustanovio da je lopta nakon jednog neartikulisanog udarca Gordića iz neposredne blizine pogodila u ruku mladog Ognjena Ajdara. On je to okarakterisao kao jedanaesterac, a Bojović je još jednom nadmudrio Drobnjaka na golu niškog kluba za konačnih 2:2 i još jednu prosutu pobedu Radničkog.