Radnički i Mačva podelili bodove

Fudbaleri Radničkog i Mačve podelili su bodove u 29. kolu Superlige. Duel u Šapcu završen je rezultatom 0:0.

Gostujući igrači odigrali su dobro, ali nagrada u vidu pogotka je izostala. Najbolje prilike Radnički je imao u drugom delu. Jednu je propustio Radovan Pankov kada je bio neprecizan posle udarca glavom, a drugu Riota Noma. Igrač Radničkog je u finišu izašao jedan na jedan sa golmanom Puletićem i šutirao pravo u njega.

Kao što je trener Nenad Lalatović naslutio bilo je ovo teško gostovanje za Radnički. Iako su ostali neporaženi strateg sa Čaira nije zadovoljan bodom.

Čestitam ekipama na prikazanoj igri i želim da pohvalim Mačvu. Ovaj klub, grad Šabac i publika zaslužuju plej-of. Malo je timova koji imaju ovakvu podršku sa tribina u našoj ligi i to je generalno dobro za naš fudbal. Što se tiče same utakmice, nisam zadovoljan bodom. Mislim da ni Mačvi ovaj bod ne znači ništa, jer je samo pobedom zadržavala šansu da uđe u plej-of. Iako nisam zadovoljan rezultatom ja ipak moram da čestitam mojim igračima , pošto su ponovo ostali neporaženi, a podsećam da smo poslednji put izgubili još 29. jula od Crvene zvezde. Mi smo i danas pokazali da smo sa pravom drugi na tabeli. U  prvom poluvremenu bilo je potpuno izjednačeno. Mi smo imali neke šanse i nismo uspeli da ih iskoristimo. U nastavku smo bili bolji, stvorili smo tri stopostotne šanse, a ostaje žal sa prilikom Nome u poslednjem minutu, kada je imao čist zicer. Bili smo bliži pobedi, ali nažalost nismo uspeli. Mačva je danas igrala da uzme bod i to joj je pošlo za rukom. Mi idemo dalje i okrećemo se nedeljnoj utakmici protiv Bačke, istakao je trener Radničkog Nenad Lalatović.

U poslednjem kolu Radnički 7. aprila dočekuje Bačku.