Prvi ovosezonski poraz Radničkog

Fudbaleri Radničkog poraženi su u četvrtom kolu Superlige od TSC-a na Čairu sa 2:1 (1:0). Ovo je prvi poraz Nišlija u dosadašnjem delu sezone.

Utakmica na Čairu odigrana je po izuzetno sparnom i teškom vremenu, a igra u prvih nekoliko minuta uspavala je publiku. Viđeno je po par udaraca na obe strane, koji nisu bili dovoljno dobri da ugroze golove Kahrimana i FIlipovića. Ipak i u takvoj igri gosti su bili bolji, a kako je vreme odmicalo sve više su pretili, a to im se isplatilo u 31. minutu kombinovali su Tomanović I Banjac, a onda Zec pobegao odbrani i savladao Kahrimana. Pokušao je Stanković nakon primljenog gola da izmenom promeni nešto, ali do odlaska na odmor promene rezultata nije bilo. Beleži se samo šut Aksentijevića u nadoknadi vremena, ali je lopa pogodila spoljni deo mreže.

Odmah na startu drugog dela Stanković u igru uvodi Pejovića i Kasalicu, koji prave razliku na terenu.U 52. minutu najbolja šansa za Radnički do tada, šutirao je Vujadinović, ali je Filipović dobro intervenisao. Napadali su gosti i u nastavku, a nagrada za trud došla je u 63. minutu kada je kapiten Tomanović pogodio za 2:0. Desetak minuta kasnije Radnički je smanjio prednost, Ristić je oduzeo loptu Petroviću, a zatim asistirao Kasalici koji pogađa. Dobru priliku da izjednači rezultat imao je Ilić koji je, nakon asistencije Pejovića, pokušao da lob udarcem savlada FIlipovića, ali su gosti imali sreće. Iako su domaći sve karte bacili na napad promene rezultata do kraja meča nije bilo.

Radničkom je ovo prvi poraz u sezonu, dok TSC ima maksimalan učinak.

Niški tim u narednom kolu gostuje Čukaričkom.