Probuđeni Piroćanci savladali i Sinđelić. Ima li nade za opstanak? (VIDEO)

Čitavih pet meseci pirotski „beli“ nisu znali za pobedu, a onda su u zadnjih deset dana ostvarili dve. Posle Čelareva na Gradskom stadionu u Piorotu savladana je i ekipa Sinđelića rezultatom 2:0(2:0) golovima Dimitrova i Žerađanina u prvom delu igre.

Krenuo je Radnički ofanzivno od samog početka pa su se šanse pred golom gostiju ređale kao na traci.

Jedna takva urodila je plodom već u 13. minutu. Po desnoj strani je pobegao, na ovom meču izuzetno agilni, Nemanja Petrov, i iz drugog pokušaja je uspeo da ubaci loptu pred gol gostiju. Odbrana Sinđelića je loše reagovala što je iskoristio Dimitrov da dovede Piroćance u vođstvo od 1:0.

Nastavili su „beli“ da atakuju i u 37 minutu na veoma neobičan način dolaze do drugog gola. U borbi za loptu na tridesetak metara od gola Sinđelića našao se Žerađanin. Zahvatio je loptu, ona se neobično odbila od jednog igrača gostiju i u velikom luku sa puno efea završila iza leđa golmana Sinđelića.

U drugom delu ritam je malo pao. Pokušali su i gosti u par navrata da se vrate u igru, ali najveće prilike je propustio Radnički preko Predraga Ivkovića koji je u međuvremenu zamenio Žerađanina. Prvo je posle lepe akcije navalnog reda  Radničkog Ivković iz voleja tukao, ali je golman gostiju Vukašinović odlično intervenisao.  Desetak minuta kasnije Ivković se opet našao u izglednoj poziciji iz koje je traljavo šutirao pa je rezultat ostao nepromenjen.

Do kraja prvenstva je ostalo još pet utakmica, a Radnički je dva mesta ispod crte klubova koji ostaju u ligi. sa pet bodova zaostatka. Teška situacija i ne baš lak raspored sa tri gostovanja ne ostavljaju mnogo nade, ali ako „beli“ nastave sa igrama kao u nekoliko zadnjih kola – ništa nije nemoguće.