Preporođeni Radnički sa pet vezanih pobeda odlazi na zimsku pauzu

Superligaš sa Čaira protutnjao je Surdulicom i sa laganih 2:0 savladao neugodnu ekipu Radnika. Strelac oba pogodka bio je Milan Pavkov koji na pauzu odlazi kao drugi strelac lige sa 16 postignutih golova.

Radnički je poveo već u 14. minutu kada je posle odlične asistencije Stojanovića loptu Arsić samo prosledio do Pavkova. Visoki napadač Nišlija se našao u „penal“ situaciji i snažnim i preciznim udarcem savladao je nemoćnog Čančarevića.

Trudili su se fudbaleri Radnika da izjednače, ali nisu uspevali da dođu do izglednijih šansi, dok su gosti iz Niša propustili dve kolosalne da uvećaju prednost. Pavkov je u prvom delu igre pogodio stativu dok je u 60. minutu Arsić sa nekih 5 metara iz stopostotne šanse šutirao visoko preko gola.

Ipak, da ne ostane samo 1:0 potrudio se Slaviša Stojanović koji je, najpre oduzeo loptu Surduličanima, da bi onda idealno uposlio Pavkova u petercu Radnika, a ovom nije bilo teško da još jednom zatrese merežu iza leđa Čančarevića.

Sve u svemu, zaslužena pobeda Radničkog, koja ni jednog trenutak nije dolazila u pitanje. Pobedom u „derbiju južne pruge“ niški superligaš je nastavio niz pobeda i sa četvrte pozicije i sa samo bodom zaostatka za trećeplasiranim Spartakom odlazi na zimsku pauzu.