Preokret Crvene zvezde protiv Mašinca za kraj polusezone (VIDEO)

U derbiju 11.kola Superlige Srbije, Crvena Zvezda je u Nišu, nakon velikog preokreta, savladala Mašinac, reultatom 2:1(0:1).

Uvodnih deo meča protekao je u odmeravanju snaga dve ekipe sličnog kvaliteta, igralo se čvesto i disciplinovano pa nije bilo previše prilika za gol.

Prvo je zapretio Mašinac preko kapitenke Milice Stanković u 23. minutu kada je oprobala šut sa nekih 20 metara, ali je Jovana Petrović na golu Zvezde dobro intervenisala.

Par minuta kasnije i crveno bele su zapretile kada je nakon prekida Anđela Krstić glavom šutirala tik pored stative gola Mašinca.

Prednost domaćem timu donela je već pomenuta Milica Stanković, u 36. minutu, kada je oduzela loptu na protivničkoj polovini, ušla u šesnaesterac i rutinski savladala gostujućeg golmana.

Kolosalnu priliku da duplira vođstvo propustila je iskusna Kristina Krstić, koja je lepo ispratila centaršut Stankovićeve, ali je iz više nego dobre pozicije glavom šutirala malo preko gola.

Drugo poluvreme počelo je loše po Mašinac. Golmanka niškog tima, Vanja Stanković, skrivila je penal u 51. minutu. U bezizlaznoj poziciji oborila je protivničku igračicu, a za taj start kažnjena je žutim kartonom. Precizna sa bele tačke bila je Aleksandra Savanović, kapiten Crvene zvezde.

Do potpunog preokreta Beograđanke stižu u 75. minutu, kada stižu do 2:1. Nakon vezanih grešaka, nekoliko odbrambenih igračica Mašinca, i pomalo komične situacije Sofija Sremčević zakucava loptu u mrežu domaćih.

Nakon stečenog vođstva, Zvezda je maksimalno umirila tok meča, a Nišlijke do kraja susreta nisu uspele konkretno da ugroze protivnički gol. Na kraju konačnih Mašinac-Crvena zvezda 1:2.

Ova utakmica je ujedno bila i poslednja u kalendarskoj godini, pošto će nakon ovog kola na snagu stupiti tromesečna zimska pauza. Zvezda se pobedom protiv Mašinca osamila na drugoj poziciji sa pet bodova prednosti u odnosu na Nišlijke, dok je Spartak i dalje nedodirljiv sa maksimalnim brojem bodova.

Superliga se na terene širom naše zemlje vraća 26. februara, utakmicama 12. kola.

MAŠINAC TREJS-CRVENA ZVEZDA 1:2 (1:0)

Niš, 20. novembar. Stadion Mašinca. Gledalaca: 200. Glavni sudija: Andrijana Damjanović (Kragujevac).

Golovi: 1:0 M. Stanković 36.- 1:1 Savanović sa penala 52.- 1:2 Sremčević 75.

Žuti kartoni: V. Stanković, M. Stanković (Mašinac), Đorđević, Miladinović (Crvena zvezda).

MAŠINAC: V. Stanković, Vučković, M. Stanković (C), Smit, Krstić, Vasiljković (od 88. Janković), Stevanović, Lilić, Pavlović (od 67. Marjanović), Vilet, Đorđević.

CRVENA ZVEZDA: Petrović, N. Čavić, Šćepanović (od 46. Miladinović), Đorđević (od 90. Stamenić), Vorkapić, Majstorović (od 46. Aranđelović), Krstić (od 61. Milović), Savanović(C), Popović (od 46. Žarković), Sremčević, M. Čavić.