Prečka u poslednjoj sekundi spasila ekipu Jagodine (VIDEO)

Naisa-Jagodina 20-20 (12-12)

Rukometašice Naise imale su šansu da eventualnom pobedom, dva kola pre kraja osnovnog dela prvenstva, preuzmu lidersku poziciju na tabeli Super lige Srbije.

Da je šut Simone Stojanovske u poslednjim trenucima utakmice umesto na okviru gola, završio u mreži, tako bi i bilo!

Ovako, aktuelni šampion je uspeo da stigne do boda i po svemu sudeći, u doigravanju će imati prednost domaćeg terena. Sama utakmica jeste opravdala epitet derbija.
Otvorila je Naisa utakmicu snažno i energično, pa je polovinom prvog dela susreta imala i 4 gola prednosti, 8-4 za domaći tim. Činilo se tada da je ekipa Jagodine zrela za novi poraz, kao onomad u sali OŠ „Dušan Radović“.

Međutim, Đurašinovićeva u kratkom vremenskom periodu zaustavlja čak tri udarca sa krila, a sa druge strane krilne igračice Jagodine bile su neumoljive, pa gošće za nekoliko minuta stižu do potpunog egala, 9-9.

Uz zvuk sirene, kapitenka gošći, Jelena Gojković,postiže gol, pa se upravo nerešenim rezultatom, odlazi na pauzu između dva poluvremena.
I tada je, nekako, provejavao optimizam, da će domaći tim stići do pobede.

U drugom delu igralo se gol za gol, a Naisa je imala periode dobre, ali i periode „prazne“ igre.

Na 10-ak minuta pre kraja bilo je 19-17 za domaći tim, da bi već posle 5 minuta Jagodina prešla u vođstvo, 19-20.

Tačno je da je možda kapitenka Naise Marija Filipović prestrogo isključena na 4 minuta pre kraja, kao i da je u smiraju utakmice mogao da bude sviran sedmerac na Gakidovoj, ali je Naisa, pola minuta pre kraja, sve imala u svojim rukama.

Šut Stojanovske završio je na stativi i radost gostujućih igračica mogla je da krene. Bez obzira što je trener Dragan Markov izjavio da gošće nisu zadovoljne nerešenim ishodom. Osvojile su bod i zadržale prvo mesto na tabeli, dok je Naisa još jednom pokazala da je jedina ekipa u Srbiji koja može da se nosi sa aktuelnim šampionkama.

Do početka plej ofa ostala su još dva prvenstvena kola. Ukoliko Naisa popravi neke elemente igre, da pronađe način da i protiv Jagodine proradi kontra, zatim da se uspešnije brane napadi sa bočnih pozicija, ali da i sa distance bekovi tima iz Niša budu ubojitiji, pašće i Jagodina…Nekako je logično da o prvaku odlučuju dve najbolje ekipe…

U nardnom, pretposlednjem, 21.kolu, Naisa se 5.maja sastaje sa ekipom Železničara koja može da bude potencijalno iznenađenje u doigravanju za titulu.

NIŠ, Hala „Čair“. Bez gledalaca.

Isključenja: Naisa 6 minuta, Jagodina 4 minuta. Sedmerci: Naisa 6 (4), Jagodina 2 (2).

Sudije: Ivan Mošorinski (Novi Sad), Aleksandar Pandžić (Zrenjanin).

ŽRK NAISA: Petković 11 odbrana, Ivanović, T.Petković, Đurović, Radović 2, Stojanovska 3, M.Petković, Stankovski, Stamenković 1, Nikolić, Filipović 3, Rajković, Simatović 3, Sukur 3, Tasić 1, Gakidova 4.
ŽORK JAGODINA: Đurašinović 12 odbrana, Kostić, Adžić 3, Ćorović, Majkić 2, Bulatović 5, Vukčević 1, Lovrić, Jovanović 2, Raičević 2, Ašanin 1, Stojanović, Gojković2.