Posle Zemuna Radnički uzeo skalp i Mačvi (VIDEO)

Drugi put u 5 dana navijači niškog Radničkog ponosno napuštaju stadion Čair budući da su njihovi miljenici nakon Zemuna prethodnog vikenda, u 19. kolu ispratili i Mačvu praznih džepova sa niškog hrama fudbala. Nišlije su ubedljivo i lako trijumfovale sa 3:0. Dvostruki strelac na meču bio je Milan Pavkov u 23. i 53. minutu, a pobedu je overio Riota Noma u 87. minutu.

Pred svega nekoliko stotina gledalaca i po vidno lošoj travnatoj podlozi na Čairu fudbaleri niškog Radničkog i šabačke Mačve odigrali su utakmicu u kojoj se od starta videlo ko ima veću i jasniju želju da dođe do 3 boda. U igri niškog tima polako se vide obrisi trenerske palice Milana Đuričića, te niški fudbaleri u poslednjem periodu igraju mnogo tečnije, zrelije i agilnije.

Prvu priliku na meču imali su Šapčani u 11. minutu. Kapiten Pejović je probio po desnoj strani, uputio centaršut po zemlji, gde je sa penala iz prve šutirao napadač Matić, ali traljavo. Već u narednom napadu, posle kontakta sa jednim štoperom Mrkić je pao u kaznenom prostoru, sudija je odmahnuo rukom, a u nastavku akcije Arsić je lukavo hteo da prebaci golmana Puletića koji se nije dao prevariti.

Samo 5 minuta kasnije Mrkić je ponovo bio centralna figura napada Radničkog. Presekao je akciju Mačve u samom začetku, izbio sam pred golmana šabačkog tima, ali je čuvar mreže gostiju ušao u šut dovoljno da osujeti nameru “devetke” Radničkog.

Sredinom prvog dela igre Nišlije su težište igre u potpunosti prebacile na polovinu Mačve i takav pristup je brzo urodio plodom. U 23. minutu Arsić je fantastično “spojio sa golom” Milana Pavkova, koji rutinski iz prve plasira loptu donji levi ugao gola Šapčana i postiže svoj 12. ovosezonski gol.

Samo 3 minuta trebalo je gorostasnom napadaču Radničkog da se nađe u novoj šansi. Stanković je centrirao sa leve strane, Pavkov je bio dobro pozicioniran u šesnaestercu, ali je njegov udarac glavom otišao preko gola.

Iako su dominirali terenom i posedom lopte niški fudbaleri nisu to materijalizovali još kojim pogotkom, pa su posle prvih 45 minuta imali minimalnu prednost.

Radnički je prednost udvostručio u uvodnoj fazi drugog poluvremena, tačnije u 53. minutu, a akteri akcije bili su isti kao i kod vodećeg gola. Arsić je izveo slobodnjak sa desne strane, Pavkov pobegao svom čuvaru ii z prve poluvolejom po drugi put savladao Puletića.

Nakon drugog gola tempo igre je drastično opao, a slika na terenu je ostala nepromenjena. Radnički je kontrolisao dešavanja, šabački tim nije imao ideje i elana da bilo šta promeni, a Nišlije su kontrolisale potrošnju energije, budući da će u 8 dana odigrati 3 utakmice.

U 76. minutu niški tim pripretio je sa istog mesta odakle je krenula akcija kod drugog gola. Ponovo je izvođač bio Arsić, ali ovoga puta je šutirao pravo u gol, no golman gostiju se nije dao iznenaditi, pa je uhvatio živu loptu.

Minut kasnije konačno zbivanja pred golom Radničkog. Posle uspešnog solo prodora po desnoj strani Vladisavljević je oprobao svoju levicu, ali preko gola.

Tačku na i stavio je japanski internacionalac Riota Noma koji je tako krunisao možda i najbolju partiju od kada je na Čairu. On je nakon sjajnog duplog pasa sa Arsićem bez problema matirao Puletića za 3:0.

Do kraja meča nije bilo šansi te je Radnički u trećem uzastopnom meču ostao neporažen, pa se nakon 19 odigranih utakmica nalazi na 7. mestu na tabeli sa 30 osvojenih bodova. U narednom kolu Nišlije gostuju Radu na Banjici.

RADNIČKI – MAČVA 3:0 (1:0)

Stadion: Čair, Niš

Glavni sudija: Dragan Čolović (Raška)

Žuti kartoni: Stanković (Radnički), Hrubik, Jevtić (Mačva)

Radnički: Mladen Živković, Vladimir Simunović, Ivan Miladinović, Nikola Stanković, Nikola Aksentijević, Marko Tomić, Riota Noma (od 90. Nikola Kovačević), Lazar Arsić, Slaviša Stojanović (83. Aleksandar Jovanović), Marko Mrkić, Milan Pavkov

Mačva: Dušan Puletić, Filip Pejović, David Hrubek, Nenad Jovanović, Mladen Lazarević (od 66. Marko Jevtić), Marko Đurišić, Nikola Milinković, Jordan Jovanović, Lazar Vladisavljević, Bojan Matić (od 78. Petar Igić), Branislav Marković (od 73. Predgrag Jeremić)