Posle poraza u Kruševcu Radnički sa četvrte pozicije ulazi u plej-of

Radnički  iz Niša poražen je u Kruševcu od ekipe Napretka rezultatom 3:1(1:1). Strelci su bili Ndiaje jednom i Rušević dva puta za domaćina dok je Slaviša Stojanović postigao jedini gol za Nišlije.

Skoro punih mesec dana Radnički ne zna za pobedu, tačnije od  7. marta i tijumfa protiv Javora u Ivanjici. Usledila su četiri meča u kojima je na jedvite jade izvučen samo jedan bod, u prošlom kolu protv Vojvodine na Čairu. Čini se da su dovođenje novog trenera i njegove „šok terapije“ dovele do još veće konfuzije u ekipa, tako da se u plej-of ulazi sa četvrte pozicije i u jako lošoj formi.

Meč u Kruševcu loše je počeo po Radnički jer je domaćin već u 16. minutu poveo pogotkom Ndiajea. Međutim povratnik u startnu postavu niškog superligaša Slaviša Stojanović u 34. minutu poravnava rezultat.

Od 72. minuta Radnički je igrao sa igračem manje pošto je isključen Aleksandar Jovanović, što su domaći iskoristili pa preko rezerviste Ruševića još dva puta, u 81. i u 82. minutu, tresu mrežu golmana Živkovića za konačnih 3:1.

Plej-of kreće prvog vikenda nakon uskršnjih praznika i Radnički će prvo gostovati  ekipi Čukaričkog. Pored tog gostovanja Radnički će u sedam kola doigravanja još samo dva puta gostovati, i to Partizanu i  Spartaku dok će na Čairu dočekati Zvezdu, Voždovac, Napredak i Vojvodinu.