Poraz Naise pred start plej-ofa

Rukometašice Naise poražene su od Bekamenta sa 35-24 (17-11) u 18.kolu Super lige Srbije. Domaći tim već polovinom prvog poluvremena stigao je do velikih 7 golova prednosti što se ispostavilo kao nedostižna prednost za niški tim. Na poluvremenu je bilo 17-11.

Pokušala je Naisa da u drugom delu dođe do preokreta ili da bar ublaži rezultat, ali sve što je tim Svetislava Jovanovića uspeo u ovoj utakmici je da dođe na tri gola zaostatka za domaćinom u nekoliko navrata.

Ana Kačarević briljirala je na golu domaćina, a Naisa je u samom finišu potpuno popustila pa je zabeležen ubedljiv poraz u Aranđelovcu. Najefikasnije u timu Naise bile su Katarina Radović, Katarina Tanasković i Simona Stojanovska sa po pet golova.

Ovim je praktično i završeno nadmetanje u osnovnom delu prvenstva, a u plej of će šest najboljeplasiranih ekipa: Jagodina, Bekament, Naisa, Zaječar, Mladost i Medicinar. Bodovi iz međusobnih susreta se prenose, a Naisa će startovati sa trećeg mesta.

ŽRK Bekament Bukovička banja-ŽRK Naisa 35-24 (17-11)

Aranđelovac, SRC „Šumadija“. Gledalaca :500. Sudije: Vanja Antić (Beograd), Jelena Jakovljević (Jakovo). Sedmerci: Bekament 5 (4), Naisa 7(4). Isključenja: Bekament 6 minuta, Naisa 6 minuta.

ŽRK BEKAMENT: Kojić 4, Radojičić, Preković, Stepanović 8, Radoičić, Anić 5, Stanojlović 1, Ilić 3, Simić, Milić 4, Rajović 6, Agatunović, Nićiforović, Stojiljković, Kačarević, Rančić 4.

ŽRK NAISA: Čogurić, Ivanović, Veljković, Karalić, Zdravković 1, Stefanović 1, Radović 5, Stojanovska 5, T.Petković, M.Petković, Pejović 3, Milojević 2, Stamenković, Tanasković 5, Filipović 2.