Pobedom u derbiju Železničar zadržao šanse za plej-of (VIDEO)

U predivnoj atmosferi, u prepunom Stonoteniskom domu u Nišu, odigran je derbi stonoteniske Super lige Srbije između direktnih konkurenata za plasman u plej-off -Železničara i Stenesa. Izuzetno uzbudljiv susret okončan je trijumfom domaće ekipe od 4:2.

Gosti su posle dve neizvesne partije na startu poveli sa 2:0. Prvo je mladi Đorđe Petrović poražen sa 3:0 od Pere Tepića. Iako rezultat to ne pokazuje meč je bio vrlo izjednačen; rezultat prvog seta bio je 22:20 za zrenjaninskog stonotenisera. Zatim je i Miloš Milenković, posle velike borbe, poražen od Marka Popovića rezultatom 3:2.

Činilo se tada da Nišlije neće stići do željene pobede, međutim posle laganih 3:0 Kirila Popova nad Slobodanom Lugonjom, i iznenađujuće pobede rezerviste Branislava Đana nad favoritom Popovićem iz zrenjaninske ekipe, sve se preokrenulo.

Prvo je još jednu sigurnu pobedu zabeležio bugarski internacionalc Popov, ovog puta nad Tepićem, za vođsvo Železničara od 3:2. I kad su svi očekivali lagani trijumf Milenkovića nad Lugonjom usledila je prava drama. Gostujući teniser je lako poveo sa 2:0, a onda u četvrtom setu imao i nekoliko meč lopti, ali se Milenković nekako izvukao iz nezgodne situacije i posle preokreta doneo neophodnu pobedu svom timu u nastavku borbe za plasman u plej-of.

Do kraja regularnog dela ostalo je samo još jedno kolo, ali iznenađujuća pobeda Spartaka nad nad Crvenom Zvezdom, u prethodnom kolu, dovela je Nišlije u ne baš idealnu poziciju pred rasplet.

U završnom kolu Železničar će gostovati u Požarevcu, a za plasman u plej-of pored ttrijumfa u tom meču biće neophodno i da Spartak ne ostvari pobedu nad Radničkim u Novom Sadu.