Radnički prekinuo pobednički post (VIDEO)

Nakon osam utakmica bez pobede i samo 3 osvojena boda, fudbaleri niškog Radničkog savladali su na Čairu u 23. kolu Voždovac sa 2:0 (1:0) golovima Anida Travančića u 42. i Lazara Arsića u 65. minutu.

Nišlije su od prvog sudijskog zvižduka krenule ofanzivno svesne rezultatske važnosti utakmice i već u 5. minutu mogle do vodećeg pogotka. Arsić je na sredini terena odlično primio loptu i posle par kontakata u šesnaestercu pronašao Riotu Nomu, koji je iskosa sa 7,8 metara iz stopostotne šanse traljavo šutirao, te je lopta završila u autu.

Domaći sastav je imao više od igre u prvom poluvremenu, lopta je uglavnom bila na polovini gostiju, ali je nedostajao završni pas kako bi se ugrozio gol protivnika.

Narednu priliku niški tim imao je u 26. minutu kada je posle izvedenog prekida Arsića lopta u kaznenom prostoru došla do Perendije čiji je volej odličnom paradom golman Voždovca Popović odbio u korner.

Samo dva minuta kasnije Voždovčani su imali prvu priliku. Centaršut sa desne strane uhvatio je nespremne štopere Radničkog, te se levi bek Filipović ušetao u šesnaesterac Nišlija i dobrim udarcem umalo matirao golmana Bajića.

Posle perioda nešto mirnije igre, Radnički je u 42. minutu došao do vođstva. Akcija je krenula od Saše Stojanovića koji je sjajnim driblinzima prešao dvojicu na centru, uposlio Arsića, koji je spojio sa golom Anida Travančića, a ovaj sigurnom egzekucijom zatresao mrežu Voždovčana.

Drugo poluvreme bukvalno da nije ni krenulo, a “Real sa Nišave” je već mogao da duplira prednost. Voždovčani samo što su krenuli sa centra, centarfor Radničkog Kojić je presekao loptu i izbio sam ispred golmana, ali je završni udarac bio katastrofalan, pa je rezultat ostao onaj sa poluvremena.

Prelomni trenutak meča dogodio se u 65. minutu. Na asistenciju rezerviste Popare Arsić je posle solo-prodora sa ivice šesnaesterca ispalio pravi projektil i pogodio gornji desni ugao Popovićevog gola.

Nakon drugog gola “Reala sa Nišave” tempo igre je drastično opao, te do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja na niškom hramu fudbala.

Posle nekompletnog 23. kola Radnički se nalazi na deobi  6. mesta na tabeli sa 33 boda, a u narednom kolu gostovaće kruševačkom Napretku.

RADNIČKI – VOŽDOVAC 2:0 (1:0)

Stadion: Čair Glavni sudija: Srđan Obradović (Jagodina)

Žuti kartoni: Živković, Arsić (Radnički), Pavlović (Voždovac)

Radnički: Vladimir Bajić, Milan Perendija, Nikola Stanković, Vladimir Volkov (od 17. Miloš Živković), Miloš Petrović, Marko Tomić, Saša Stojanović (od 65. Pavle Popara), Lazar Arsić, Riota Noma (od 76. Miloš Stanojević), Anid Travančić, Nemanja Kojić

Voždovac: Zoran Popović, Saša Ivković, Miloš Mihajlov, Marko Putinčanin, Aleksandar Filipović, Miloš Pavlović, Ognjen Krasić (od 62. Elmir Asani), Nemanja Nikolić (od 72. Nenad Marinković), Đuro Zec, Nikola Ćirković, Stefan Dražić (od 81.Filip Stuparević)