Pobeda Mašinca na startu prvenstva (VIDEO)

Fudbalerke Mašinca pobedom su otvorile novu sezonu. Na stadionu na Delijskom Visu savladale su ekipu Radničkog iz Kragujevca rezultatom 2:0(0:0).

Za razliku od prethodne sezone Radnički je dosta pojačao ekipu, dok su Nišlijke u novo prvenstvo ušle sa podmlađenim sastavom, ali i pored toga bile su favoriti u ovom meču.

Od samog starta fudbalerke Mašinca, ovoga puta u belim dresovima, krenule su ofanzivno, pa je često na mukama bila njihova doskorašnja klupska drugarica, a sada golman Kragujevčanki Milena Vuković. Međutim ona je dokazala svoju reprezentativnu klasu i lako je izlazila na kraj sa pokušajima domaćih napadačica.

U 30. minutu gošće su zapretile iz slobodnog udarca sa više od 30 metara od gola Vanje Stankovič. Uspele su  i da zatresu mrežu domaćih, ali njihovu radost prekunula je sudija Jasmina Mickoska. Ona je na signalizaciju svog pomoćnika poništila gol zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našla igračica Radničkog dok je ometala golmana Mašinca.

Nastavile su domaće da napadaju, a najagilnije su bile Milica Stanković i Isidora Vučković, ali na poluvreme se otišlo bez pogodaka.

U drugi deo Nišlijke ulaze još ofanzivnije i do izražaja dolazi njihova bolja fizička sprema. Pokušavale su iz svih pozicija Ana Lilić, Miljana Golubović, Milica Stanković, Anđela Šarac, Jana Stevanović, ali bezuspešno, Milena Vuković je sa lakoćom branila svoju mrežu.

I onda ono što nije pošlo za nogom napadačima Mašinca, “pošlo je za glavom” štoperu Milici Stevanović.  Posle kornera sa leve strane bila je najviša i zakucala loptu pod prečku gola Radničkog. Igrao se 71. minut – 1:0 za Mašinac.

Gol Mašinca u drugom delu najopasnije je ugrozila domaća igračica, Aleksandra Zlatanović kada je glavom vratila loptu svom golmanu.

Da se upornost isplati dokazala je napadač Mašinca Jovana Vasiljković u 82. minutu. Pritiskala je odbranu Radničkog, na kraju se dokopala lopte i postavila konačnih 2:0.

U taboru niškog tima zadovoljni su pobedom i nadaju se da će igra, kako prvenstvo bude odmicalo, biti sve bolja i bolja.

U narednom kolu, idućeg vikenda Mašinac gostuje ekipi Požarevca.