Plivači Svetog Nikole uspešni u Kragujevcu

Proteklog vikenda u Kragujevcu je održano II kolo prvenstva Centralne Srbije. Učestvovalo je 260 plivača iz 19 klubova, a među njima i 29 plivača P.K. Sveti Nikola Niš koji su osvojili isto toliko medalja – 29 od toga 8 zlatnih, 12 srebrnih i 9 bronzanih.

Medalje za niški klub na ovom takmičenju osvojili su: Uroš Canić, Tadija Ćirić, Petar Mitć, Ilija Tošić, Uroš Stojić, Željko Đorđević, Veljko Jocić, Jana Ristić, Dunja Milosavljević, Petra Đorđević i Nina Stanojević.

U stafetnoj trci 4x50m kraul P.K. Sveti Nikola je osovjio drugo mesto u kategoriji pionira i kadeta, dok su juniori i pionirke zauzeli treće mesto.

Nakon osvajanja državne medalje Petar Mitić je sa osvojene dve zlatne medalje i 387 bodova u disciplini 400m kraul sa novim ličnim rekordom koji sada iznosi 5:01.78 proglašen za najboljeg plivača u pionirskoj kategoriji.

Nakon završenog II kola prvenstva Centralne Srbije niški klub je u ekipnom plasmanu zauzima 3. mesto.