Plej-of ARKUS lige: Bez pobednika u komšijskom derbiju

Rukometaši Železničara odigrali su nerešeno sa ekipom Dubočice u okviru plej-ofa osmog kola ARKUS lige rezultatom 26:26 (12:15).

Domaći su bolje otvorili meč i u sedmom minutu vodili sa 3:1, ali su gosti brzo uspeli da se konsoliduju i izjednače. Do 25. minuta igralo se gol za gol, a onda su gosti preokrenuli. Vezali tri pogotka i do odlaska na odmor sačuvali tu prednost.

U nastavku meča Železničar je za sedam minuta uspeo da stigne do velikih +6, ali se Dubočica Nije predavala. Mini serijama izabranici Saše Pejčića uspeli su da smanje zaostatak.  Velika borba viđena je u poslednjih deset minuta utakmice. U 54. minutu domaći su izjednačili (25:25). U naredna dve minuta posignuta su još dva gola, po jedan na obe strane, a onda su mreže do kraja mirovale. Bod Železničaru doneo je kapiten Miroslav Kocić koji je u poslednjim trenucima odbranio šut Simić.

Najefikasniji u timu Železničara bio je Đorđe Spasić sa osam golova, pratio ga je Aleksandar Stojanović sa šest. U ekipi Dubočice istakli su se Andrija Atanasković koji se šest puta upisao u strelce i Uroš Simić koji je postigao gol manje.

U narednom kolu Želja gostuje Vojvodini.