Pirotu druga uzastopna pobeda, Konstantinu drugi poraz u nizu (VIDEO)

U pirotskoj dvorani „Kej“ je u okviru 7. kola Druge muške  lige Srbije odigran regionalni derbi između Pirota i Konstantina. Domaći tim je nakon 40 minuta u kojima je kontrolisao igru savladao Nišlije rezultatom 91:73.

Konstantin je nakon slabog starta sezone vezao dve pobede, ali je u poslednja dva kola opet doživeo ubedljive poraze i ponovo se nalazi u donjem delu tabele. Ekipa Marka  Cvetkovića  u Pirotu nije pružila toliko slabu partiju kako krajnji rezultat kaže, a treba istaći da je bila oslabljena neigranje dvojice nešto iskusnijih igrača, Davida Dojčinovića i Luke Živkovića.

Pirot je motivisano ušao u meč i nije dao priliku mladim igračima Konstantina da se razigraju i eventualno dođu do neizvesne završnice. Ozbiljan pristup je dao rezultate pa je domaća publika u dvorani „Kej“ mogla da bude zadovojna igrom svojih pulena. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je  krilni centar Martin Matović sa 19 poena, a pratio ga je Lazar Rašić koji je postigao 17. U ekipi Konstantina se istakao Jovan Anđelković koji dao 21 koš.

Košarkaši Pirota mogu malo da odahnu, iako od početka sezone pružaju dobre partije, u prvih pet kola su zabeležili četiri poraza u neizvesnim završnicama. Iz neprijatne situacije su se izvukli u poslednje dve utakmice, prvo pobedom na gostovanju u Arilju protiv otkrovenja drugoligaške sezone, ekipe Klika, a zatim i protiv Konstantina. Tako su se popeli u sredinu tabele i najavili bolje igre u nastavku sezone.

Osmo kolo drugoligaši igraju već za vikend 18. i 19. novembra. Pirot gostuje u Leskovcu starom rivalu, ekipi Zdravlja, dok Konstantin u Nišu dočekuje zrenjaninski Proleter Naftagas.