Piroćanci najzad trijumfovali – poveli neverovatnim golom posle samo 5 sekundi igre (VIDEO)

Pirotski Radnički najzad je upisao prvu pobedu u ovogodišnjem prvenstvu, pobeđena je Jagodina rezultatom 3:1, a meč će biti upamćen po jednom od najbržih golova u istorij našeg fudbala.

Uroš Filipović je odmah po izvođenju početnog udarca šutirao sa centra ka golu Jagodine i uspeo da iznenadi golmana Milojevića. 1:0 za Radnički posle samo 5 sekundi igre.

Najranije moguće vođstvo nije poremetilo goste iz Jagodine koji stižu do izjednačenja u 23. minutu iz opravdano dosuđenog jedanaesterca koji je opet skrivio neoprezni Nikolić. Uspešan izvođač najstrože kazne je bio Martins Hegan.

U završnici prvog poluvremena Željko Dimitrov vraća prednost na stranu domaćina. Posle slobodnog udarca sa desne strane najviši u skoku na nekih 7-8 metara od gola bio je Dimitrov i efektnim udarcem glavom odveo je domaće na odmor sa golom prednosti.

I na startu drugog dela usledio je šok za goste, ovoga puta u vidu drugog žutog, a samim tim i crvenog, kartona gostujućem igraču Jovančiću što je umnogome otežalo šanse Jagodine da stigne do izjednačenja.

Otvorilo je to i prostora Piroćancima da lakše dolaze do šansi, ali oni to nisu koristili što je u par navrata moglo i skupo da ih košta kada su gosti ipak uspeli da zaprete golmanu Bulajiću.

Konačnu tačku na meč stavlja još jednim svojim pogotkom Dimitrov u samom finišu susreta kada su Jagodinci krenuli na sve ili ništa. Napadač domaćih je istrčao sam pred gol Jagodine i uspeo da poentira za konačnih 3:1.

Bili je to prva pobeda Piroćanaca i poslednja prilika da se krene u borbu za opstanak. U narednom kolu Radnički će gostovati u Beogradu jedinoj za sada neporaženoj ekipi Sinđelića.