Pet golova, preokret, Radnički pobedio Napredak (VIDEO)

Iako su već u šestom minutu bili u zaostatku od 0:2, fudbaleri niškog Radničkog uspeli su da preokrenu rezultat i pobedom od 3:2 savladaju kruševački Napredak. Veliki preokret Nišlija režirali su dvostruki strelac Saša Marjanović, dok je strelac pobedničkog gola bio Nikola Štulić.

Velika pobeda i ogromna tri boda za niški tim s obzirom da su već u trećem minutu ostali sa desetoricom, te da su u ranoj fazi meča bili u deficitu od dva gola.

Jamkam je “pocrveneo” već u trećem minutu, golman Nišlija Stevanović je za 120 sekundi dva puta vadio loptu iz mreže, ali se posle izjednačavanja snaga na terenu u 11. minutu Radnički trgao i zagospodario terenom.

Izabranici Saše Mrkića su u nastavku duela stigli i prestigli Kruševljane, pa je novi trener niškog kluba upisao drugi uzastopni trijumf. Nišlije su tako pobegle sa dna tabele, pa su nakon nekompletnog 8. kola na 12. mestu sa osam bodova.

Odličnu partiju u dresu niškog tima odigrali su Andreja Stojanović i Aleksandar Mesarović, napadač Nikola Štulić je postigao svoj šesti gol u pet mečeva, dok je odličan utisak ostavio mladi centralni bek Nikola Stajić, koji je najbolji način iskoristio crveni karton Jamkama.

Tok meča:

Meč nije mogao da krene gore po domaće fudbalere. Najpre je Jamkam zaradio direktan crveni karton tako što je srušio napadača gostiju Matića kao poslednji igrač odbrane, a iz slobodnog udarca je Nemanja Krstić prelepim golom matirao Stevanovića – 0:1. Igrao se četvrti minut utakmice.

Već u narednom napadu gosti su duplirali prednost. Podjednako lepim udarcem Nebojša Bastajić je naterao mladog niškog golmana da po drugi put vadi loptu iz mreže 0:2.

Uvodni period meča postao je još uzbudljiviji nakon crvenog kartona strelca drugog gola Bastajića u 11. minutu. Krilni fudbaler Napretka udario je laktom Aksentijevića, pa ga je sudija Marković nakon VAR asistencije poslao u svlačionicu.

Usledio je period igre između dva šesnaesterca sve do 21. minuta kada je Petrov mogao da smanji rezultatski deficit Nišlija. No, njegov šut iz poluvoleja je u poslednjem minutu izblokirao jedan defanzivac Napretka.

Novu priliku domaći igrači imali su nekoliko minuta kasnije preko istog igrača. Mesarović je lepo probio po levoj strani, pronašao Petrova na petercu, koji je glavom ciljao preko prečke.

Već u narednom minutu Radnički je smanjio deficit. Novi centaršut Stojanovića sa leve strane Marjanović je pretvorio u pogodak – 1:2.

Otkad su obe ekipe ostale sa desetoricom fudbalera na terenu niški tim preuzeo je inicijativu i kontrolu nad zbivanjima na travnatoj podlozi Čaira. Najveći broj napada izabranika Saše Mrkića išao je po levoj strani, gde su delovali Stojanović i Mesarović, a iz minuta u minut gostujuća odbrana imala je sve više posla.

U 38. minutu nova solidna šansa za Radnički. Marjanović je odličnom loptom u prostor uposlio Štulića, koji je bio isuviše iskosa, te nije uspeo da ozbiljnije ugrozi golmana Petrića.

Još tri dobre prilike imale su Nišlije do odlaska na 15-minutni odmor, ali je kao pobednik iz svake situacije izašao golman Petrić. Nakon još jedne akcije po levoj strani, Mesarović je petom proigrao Stojanovića, ali je čuvar mreže nogom dobro reagovao i lopta je završila u korneru.

Iz udarca sa ugla lopta je stigla do sveprisutnog Mesarovića, koji je dobro gađao, ali je Petrić ponovo bio dobro postavljen, a već u narednom napadu ponovo je Petrov glavom probao da postigne gol, no ponovo njegova reakcija glavom nije bila dovoljno dobro.

I umalo da u poslednjim trenucima prvog poluvremena Nišlije budu kažnjene za sve promašaje. Mićin je dobro naciljao sa ivice kaznenog prostora, no stativa se isprečila i spasila već savladanog Stevanovića, pa je nakon 45 minuta fudbala na semaforu stajao 2:1 za goste.

Nakon izuzetno sadržajnog prvog poluvremena i u nastavku se igralo dinamično i otvoreno. Prvi su u 52. minutu zapretili gosti. Korner je sa desne strane izveo Krstić, a sa ivice peterca je glavom probao rezervisa Kojičić.

Tri minuta kasnije Radnički je izjednačio. Korner sa leve strane izveo je Mesarović, a ponovo je najbolje pozicioniran bio Marjanović, koji je postigao svoj drugi gol na meču, ponovo glavom – 2:2.

Nije jenjavao pritisak Radničkog ni posle izjednačenja. Na ovom meču fenomenalni Stojanović je posle slaloma po levom strani oprobao svoju levicu, gađao bliži ugao gola Petrića, ali je golman Napretka bio oprezan.

Na novu priliku domaćih fudbalera čekalo se do 69. minuta. Marjanović je centaršutem tražio Štulića na petercu, koji je prvi stigao do lopte, ali nije se najbolje pozcionirao i njegov udarac glavom je otišao preko gola.

Potpuni preokret viđen je u 80. minutu. Posle kornera sa leve strane i intervencije odbrane Kruševljana, Aksentijević je centrirao na drugu stativu, Stajić je pametno spustio glavom na peterac gde je bio spreman Štulić, koji je sproveo loptu u mrežu – 3:2.

Pokušali su gosti da do kraja meča izbegnu poraz, ali nisu imali snage za preokret.   Niški fudbaleri su lako odbili sve nalete kruševačkog tima i došli do druge uzastopne pobede.

RADNIČKI – NAPREDAK 3:2 (1:2)

Stadion: Čair, Niš

Glavni sudija: Momčilo Marković

Radnički : Stevanović, Jamkam, Savić, Stojanović, Aksentijević, Pejović, Marjanović, Mesarović (od 78. Ajdar), Petrov (od 63. Jovanović), Tomić (od 7. Stajić), Štulić

Napredak: Petrić, Jovanović, Prijović, Bastajić, Mićin (od 61. Šarić), Projić (od 46. Kojičić), Matić (od 70. Kočić), Stevanović (od 46. Vukajlović), Đeković, Krstić (od 61. Pantić), Putinčanin