Partizan dominirao na Čairu (VIDEO)

Partizan i Radnički odigrali su još jedan pravi prvenstveni duel, bez kalukacija i sa jedne i sa druge strane.

U okršaju vicešampiona Srbije i aktuelnog osvajača kupa viđen je dopadljiv  fudbal sa puno šansi, lepih poteza i velikog preokreta Partizana koji je sasvim zasluženo, ubedljivo trijumfovao sa 4-1.

Radnički je snage imao samo za prvo poluvreme, dok je Partizan pokazao da trenutno igra najbolji fudbal u Srbiji.

Da je u Niš došao po pobedu, Partizan je nagovestio odmah na startu. Već u  4.minutu crno-beli su imali stopostotnu šansu! Suma je na 20-ak metara od gola Radničkog proigrao Sadika, a ovaj krupnim koracima ostavio iza sebe svoje čuvare i praktično se bez napora našao  „oči u oči“ sa golmanom Nišlija. Kada se očekivala sigurna egzekucija- šutirao je mlako i neprecizno i lopta je završila pored desne stative

U 7 minutu je uzvratio Radnički, „4-2“ je imao Radnički…Filip Knežević izašao je sam ispred Stojkovića, iskosa sa desne strane, ali je Stojković bio uspešniji. Očekivao je povratnu loptu Meleg koji je i asisistirao Kneževiću, ali se brzonogi fudbaler odlučio na udarac.

U 10.minutu penal za Radnički. Nakon inicijative domaćeg tima i dva kornera zaredom, lopta u šesnaestercu stiže do Ostojića koji  pokušava da je vrati pred gol, a ona u ruku udara Zđelara i sudija Zoran Široki sasvim opravdano pokazuje na belu tačku.

11.minut, 1-0 za Radnički. Strelac Haskić. Stojković je pročitao Haskića, ali je šut bio dovoljno snažan i napadač Nišlija stiže do 4-og gola ove sezone. Brzo primljen gol nije pokolebao igrače Partizana.

U 16.minutu  pokušaoje ponovo Sadik, ali je dugo oklevao i njegov šut su izblokirali domaći igrači. Rasplamsala se borba u tim trenucima. Ređale su se šanse i na jednoj i na drugoj strani.

U 18.minutu uzvratio je Radnički preko Pantelića, koji je pokušao „fudbalski“, volejom  iz prve na ubacivanje Todorovskog sa desne strane, ali je lopta otišla preko gola.

Usledili su minuti kada je Partizan imao terensku inicijativu. U 19.minutu propisno se obrukao Suma. Miletić je sa desne strane ubacio na drugu stativu, a Suma se spetljao i promašio gol sa 2-3 metra.

U 22.minutu penal za Partizan. Sadik se gradio u šesnaestercu Nišlija. Rvao se tu centarfor Partizana sa Bondarenkom. Bilo je tu obostranog  povlačenja, ali je lopta bila u posedu partizanovog napadača i  sudija je bez razmišljanja pokazao na belu tačku. Čini se-i ovoga puta potpuno ispravno!

Natho je bio siguran sa bele tačke, poslao je golmana u jednu, a loptu u drugu stranu. 23.minut. 1-1 na Čairu

U 26.minutu je i omladinski reprezentativac Nišlija Nikola Čumić oprobao je šut, ali to nije bila ozbiljnija opasnost po gol Partizana.

U 29.minutu Sadik preokreće rezultat. Dugo je vukao loptu koja mu je bežala, vraćala se. Iskoristio je neodlučnost štopera domaćih  i uspeo da uputi udarac taman toliko da  pogodi mrežu Radničkog. 2-1 za Partizan. Asistent je bio Suma,  koji je loptu samo gurnuo ispred svog napadača.

Tempo je u finišu prvog poluvremena malo opao, pa beležimo samo beg Asana u 39 minutu i neprecizan šut Asana u 41.minutu.

U samom smiraju prvog dela Radnički je imao šansu da poravna rezultat iz slobodnog udarca sa same ivice šesnaesterca. Šutirao je Meleg u golmanovu stranu, ali je lopta prohujala pored stative.

Drugo poluvreme krenulo je u nešto sporijem ritmu, a onda u 55.minutu Suma, čini se, odlučuje pobednika.  Prošetao se Suma kroz kompletnu odbranu Nišlija i matirao nemoćnog Petrovića. 3-1 za Partizan.

I u 59. minutu Suma proigrava Sadika. Ovaj stiže do lopte pre golmana Nišlija, ali rezultat ostaje nepromenjen.

Suma je akter akcije bio i u 73.minutu. Dobro je centrirao, a Šćekić šutirao pored gola. Znalački su crno-beli nakon trećeg pogotka „umrtvili“ igru, a Radnički očigledno nije imao ni vere u preokret, niti snage da bilo šta ozbiljnije učini.

U 77.minutu Sadik praktično rešava pobednika. Ponovo je Suma asistent, koji Sadika ostavlja samog ispred gola Nišlija i to je vioskih i nedostižnih 4-1 za Partizan.

Mogao je Partizan i do 5-og gola. Marković je u 85.minutu  sam sebi stvorio prostor, ali je šutirao preko goola.

U nadoknadi vremena pokušao je i Lazar Pavlović, ali j eto bio lak posao za Nikolu Petrovića.

Da zaključimo, Partizan je u otvorenoj utakmici sa obe strane bio uspešniji, a razloga i zbog visoke pobede i zbog dobre igre svakako je imao trener gostiju Savo Milošević:

-Mogu da budem prezadovovljan sa onim što je moja ekipa prikazala u Nišu. Očekivali smo jak Radnički, ovo je tradivionalno teško gostovanje za Partizan. Mislim da smo bili veoma kvalitetni, osim na početku meča. Bili smo bolji, stvorili smo puno šansi i zaista želim da uputim sve čestitke mojim igračima.

Strateg Nišlija Milorad Kosanović morao je da prizna da je njegov tim nadigran u svim elementima fudbalske igre. Radnički u drugom delu bez oštrice u napadu, dok je  tokom celog meča „duvala  promaja“ u odbrani:

Čestitam Partizanu na pobedi i na prikazanoj igri. Sa druge strane moja obaveza je da se u svoje lično ime i u ime ekipe izvinim našim navijačima. Ne izvinjavam se ja zbog rezultata i zbog poraza, već zbog nekih drugih stvari. Jedan tim kao što je Radnički ne sme da prima ovakve golove i da sam  sebe pobeđuje, ne želeći ni jednog trenutka da umanjim trijumf našeg protivnika. Radili smo stvari koje su ispod svakog nivoa, pravili smo katastrofalne greške i poraz je bio neminovan. Molim ljubitelje fudbala u Nišu da se strpe . Moramo da promenimo neke stvari, ali i da promenimo neke pojedince, pošto oni jednistavno nisu na nivou ekipe koja želi da bude u vrhu tabele – istakao je Kosanović

U 11.kolu, narednog vikenda, Radnički gostuje Mačvi, a Partizan dočekuje ekipu Voždovca. Pre toga, crno-beli u četvrtak, 3.oktobra gostuju ekipi Astane u grupnoj fazi Uefa lige.