Pantelić šokirao Partizan (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog pobedili su Partizan sa 1:0 u 12. kolu Linglong Superlige Srbije. Utakmicu na stadionu Čair rešio je Dušan Pantelić prelepim golom u 78. minutu.

Trener Partizana Aleksandar Stanojević ćestitao je pobedu Radničkom: “Čestitam Radničkom na pobedi. Utakmica je bila maksimalno fer i korektna. Mi smo imali u drugom poluvremenu nekoliko situacija koje nismo iskoristili, Radnički je dao lep gol iz tranzicije. Moramo dati gol, zato što nismo, zato smo kažnjeni. Protivnik je jednom prešao centar i zatresao nam mrežu.”

Na drugoj strani Milan Đuričić iako srećan zbog pobede svog tima realno je analizirao utakmicu: “Znali smo da će ovo biti takva utakmica. Uvek su dueli ovih rivala zanimljivi. Partizan je bio favorit, a mi smo pružili i više nego što u ovom trenutku možemo. Bili smo potpuno disciplinovani. U prvih 20 minuta smo sasvim kontrolisali meč. U drugom poluvremenu je Partizan bio za nijansu bolji, imao je nekoliko situacija koje je morao da reši. Ristić je prelomio utakmicu kada je izvadio onu loptu posle šuta Obradovića. Onda je došao taj naš gol. Imali smo dilemu kada da zamenimo Pantelića, a on je praktično sam odlučio kada da izađe, pošto je još u prvom poluvremenu dobio jak udarac. Eto, nekad u fudalu treba imati i sreće. Partizanu od srca želim sve najbolje u nastavku sezone.”

U narednom kolu Superlige fudbaleri Partizana će dočekati Mačvu, dok će Radnički gostovati Javoru.