Pad Konstantina u poslednjoj četvrtini

U utakmici 9. kola Druge muške lige Srbije u košarci niški Konstantin je poražen na gostovanju u Smederevskoj Palanci od ekipe Mladosti rezultatom 84:69.

Konstantin je sve do poslednje četvrtine bio u rezultatskom egalu, dobrim delom meča i u prednosti, ali je u poslednjih deset minuta ukupno postigao samo devet poena i nije mogao do boljeg rezultata. Mladost je ove sezone jedan od favorita za najviši plasman u Drugoj ligi i to je opravdala u utakmici protiv niškog tima.

Timu Marka Cvetkovića poraz u Smederevskoj Palanci je drugi uzastopni, a četvrti u prvenstvu i značajno je poremetio ekipu u trci za visok plasman.

“Očigledno je da smo pali u zadnjoj četvrtini, u svemu. Nismo dobro zagrađivali, koncentracija je nedostajala u oba smera igre, promašivali smo otvorene šuteve, bacali lopte nikuda… Imali smo periode dobre igre, na poluvremenu je trebalo da vodimo mnogo većom razlikom, ali, iako nerado govorim o suđenju, malo je čudan podatak da je na odmoru odnos u izvedenim bacanjima bio 17:2, te da je nama dosuđeno 14, a njima samo 6 faulova. Eto, sad smo sami sebi „zapržili čorbu“ ovim uzastopnim porazima, ali plaćamo ceh kratkoj rotaciji. Moraćemo da se pojačamo, ali problem je što na tržištu nema baš puno igrača koji nama odgovaraju” – rekao je trener Konstantina Marko Cvetković po završetku meča u Smederevskoj Palanci, a prenosi zvanični sajt niškog kluba.

MLADOST – KONSTANTIN 84:69 (22:19, 20:26, 18:15, 24:9)

MLADOST: Beader 18 (3 sk, 1 as), Arsić 6 (7 sk, 1 as), Đonlić 19 (4 sk, 6 as), Janjušević 13 (3 sk, 4 as, 4 il), Kužeta 5 (8 sk, 3 as), Stanisavljević 18 (9 sk), Cvetković 5 (6 sk, 1 as), Dimitrijević, Todorović, Jocić, Vejnović, Spasić.

KONSTANTIN: Veličković 5 (5 sk, 9 as, 7 il), Stošić, Popović, Filipović 15 (3 sk, 2 as), Spasov 3 (2 sk, 1 as), Vuk Đorđević 18 (4 sk), Ilić 13 (4 sk), Vukašin Đorđević, Banduka, Vuletić 8 (6 sk), Bjelak (2 sk), Gudžić 7 (6 sk, 3 as).

Preostali timovi iz jugiostočnog regiona države su imali bolji drugoligaški dan. Aleksinački Napredak se sa gostovanja vraća kao pobednik, savladali su ekipu Zemuna 86:78 uz 32 poena i 11 skokova neverovatnog Slaviše Bogavca koji je i u 40. godini života jedan od najboljih igrača u ligi. Uspešan je bio i Rtanj na gostovanju “fenjerašu” Plani, na novom poslu trener Mihailo Drobnjak stigao je do prve pobede, savladao je ekipu bivšeg trenera Rtnja, Predraga Jaćimovića, rezultatom 91:80. Nešto teže, ali ipak uspešno, Pirot je prebrodio gostovanje u Beogradu gde je savladao ekipu Žarkova 91:85. Zdravlje je pred svojim navijačima u Leskovcu savladalu Slogu iz Kraljeva 83:66.