Osveta kadetkinja Studenta protiv Crvene Zvezde

Proteklog vikenda Univerzitetski košarkaški klub Student se u dve kategorije sastao sa košarkašicama beogradske Crvene Zvezde.

Prvo su u okviru 19. kola prve Ženske košarkaške lige seniorke Studenta očekivano poražene u beogradu od lidera šampionata Crvene Zvezde ubedljivim rezultatom 81:57.

Studentkinje su do poluvremena uspele da pariraju snažnom protivniku, ali u drugom delu su pale i dozvolile beogradskim crveno-belim da lako dođu do 19. pobede u isto toliko kola.

Košarkašice Studenta posle ovog poraza su i dalje na 5. mestu prvoligaške tabele i u narednom kolu dočekuju Partizan. Pobeda u ovom meču je imperativ ukoliko žele da ostanu u trci za plej-of.

Dan posle ovog meča u Nišu je usledio susret istih ekipa, ali u kadetskoj konkurenciji i rezultat je bio sličan 77:50, samo ovog puta u korist Studenta.

Mlade niške košarkašice su od samog starta zaigrale angažovano i u napadu i u odbrani pa su već na poluvremenu vodile sa 41:19. Do kraja su odigrale sigurno i meč okončale sa 27 poena viška u odnosu na crveno-bele.

U niškom timu briljirale su Mina Đorđević sa 31 i Milica Jovanović sa 28 poena, tako da su samo njih dve dale devet poena više nego kompletna gostujuća ekipa.

Ovom pobedom niške kadetkinje neće bitno popraviti stanje na tabeli, ali definitivno je  znak da se u Studentu dobro radi u svim selekcijama i da se misli na budućnost kluba.