Oslabljeni Mašinac pružio solidan otpor Spartaku, ali nije izbegao poraz (VIDEO)

Fudbalerke niškog Mašinca poražene su od subotičkog Spartaka na svom terenu rezultatom 2:0, u derbi meču 13. kola Superlige Srbije. Spartak je na taj način opravdao ulogu favorita, dok je Mašinac, koji je nastupio u podmlađenom sastavu pružio dobar otpor šampionu.

Od starta je Spartak preuzeo inicijativu, ali se ekipa koju sa klupe predvodi Tamara Jovanović, organizovano i umešno branila. Ko zna koliko bi se Spartak mučio da u 26. minutu Vučinić nije neoprezno napravila prekršaj u svom šesnaestercu, oborivši sa leđa napadačicu gostujuće ekipe Kusi. Precizna sa bele tačke bila je Slović za vođstvo Subotičanki od 1:0.

Spartak je i u nastavku imao terensku inicijativu, ali je na golu Mašinca briljirala Vanja Stanković pa se na poluvreme otišlo sa minimalnom prednošću gošći.

Pred sam kraj prvog dela, ionako oslabljena domaća ekipa, ostala je i bez startne štoperke Jovane Vučinić, koja se teže povredila pa je nedugo zatim prevezena u bolnicu.

U drugom delu igre tempo igre je opao. Mašinac je uspevao defanzivno u dobroj meri da parira kvalitetnijem protivniku, ali nije uspevao da ozbiljnije ugrozi gol gostiju.

Sa druge strane Spartak je strpljivo vrebao šansu da postigne drugi gol i da na taj način „zatvori“ utakmicu. To se desilo u 70. minutu. Kada je Ćirić iskoristila dobro dodavanje u prostor Filipovićeve, ušla je u šesnaesterac i smireno pogodila mrežu za konačnih 2:0.

Mašinac u poslednjem kolu regularnog dela sezone gostuje ekipi Požarevca. „Zelene“ će najverovatnije u plej-of ući sa treće pozicije, pošto će imati prilično lak zadatak u vidu nejakog Požarevca, dok će direktni rival u borbi za treću poziciju, zemunska Sloga, teško izbeći poraz u Subotici protiv Spartaka.

SUPERLIGA ZA FUDBALERKE, TRINAESTO KOLO: MAŠINAC-SPARTAK SUBOTICA 0:2 (0:1)