Novi poraz Naisa od Šapca

Vaterpolisti Naisa poraženi su od Šapca u devetom kolu Superlige sa 7:6 (2:2, 1:1, 1:0, 3:3).

Gosti su bolje ušli u meč i posle tri minuta vodili sa 2:0. Na oduševljenje svih na Čairu, Nais se konsolidovao i preko Mitrovića i Đurđevića došao do izjednačena. Ujednačena borba viđena je i u drugoj deonici. Milošević je pogodio za domaće, a Velkić za goste, te se sa nerešenim rezultatom otišlo na odmor.

Treću četvrtinu domaći su završili bez gola, dok su gosti preko Velkića došli do +1 (3:4), pred odlučujuću četvrtinu. Nais je odlučno otvorio poslednji kvartal i serijom od 3:1 po prvi put na meču poveo (6:5). Pogađali su redom mrežu Aleksića, Mitrović, Ivetić i Đurđević. Imali su izabranici Stefana Lukovića par prilika da dođu do +2, ali su ih pustili niz vodu. Dobru odbranu u odlučujućim momentima, nije ispratio dobar napad. Nažalost, Šapčani su to iskoristili. Car je pogodio za izjednačenje, a Marković sa sedam metara u finišu meča doneo Šapcu petu pobedu.

U narednom kolu Nais dočekuje Valjevo.

Nais – Šabac 6:7 (2:2, 1:1, 0:1, 3:3)

Niš, bazen Čair;

Sudije: Raković/Milović;

Igrač više: Nais 5 (3), Šabac 8 (2);

Peterci:Nais -, Šabac 2(2);

NAIS: Lazić 12 odbrana , Mitrović 2, Pavičić, Ivetić 1, Dimitrijević, Matija Milošević, Omerović, Đorđević 2, Nikolić, Šilj, Stanković, D.Milošević 1, Stoiljković, Mladen Milošević;.

ŠABAC: Aleksić 6 odbrana, Vasović, Marković 3 (2), Repanović, Budurin, Velkić 2, Car 1, Ilić, Trkulja, Tenđera 1, Petrovski, Cvetković, Popović, Meshki.