Novi debakl Radničkog – TSC pokorio Čair (VIDEO)

Nakon šokantnog poraza od malteške Gzire u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija, fudbaleri niškog Radničkog doživeli su novi debakl. U četvrtom kolu Superlige TSC je ubedljivo savladao Nišlije sa 3:0 i tako produbio krizu u kojem se nalazi klub sa Nišave.

I u petoj zvaničnoj utakmici u novoj sezoni isto lice ekipe sa Čaira. Kardinalne greške, nesmotrenost i odsustvo koncentracije kumovale su drugom ligaškom porazu u tri utakmice, pa četa Tomislava Sivića ima samo jedan osvojen bod u novoj takmičarskoj godini.

Ponovo se pokazalo da je defanzivna linija niškog kluba i te kako nestabilna, koja je direktni krivac za prva dva gola. Slično smo videli i u oba duela protiv Gzire, u meču protiv Partizana… Probao je trener Tomislav Sivić da promeni izgled odbrambene četvorke, prebacivši levog beka Gakua na mesto centralnog beka, dok je uz levu aut liniju debitovao novajlija Stojanović, ali to nije uticalo na stabilizaciju najranjivijeg dela.

Uprkos evindentnoj fizičkoj i emotivnoj potrošenosti, niški fudbaleri bili su bolji rival u prvih 45 minuta ovog meča, ali je izostalo konkretnosti u završnici. Da je izgledna prilika Mesarovića završila u mreži, možda bi tok meča dobio potpuno drugačiji smer, ali je bravura 19-godišnjaka na golu TSC-a sprečila vođstvo Radničkog.

I onda šok. Samo 20 sekundi u nastavku je trebalo ekipi iz Bačke Topole da dođe do vođstva preko Stanojeva, što je „zaledilo“ domaće fudbalere, koji su vidno nervozni nedugo zatim dobili dva crvena kartona. Zbog nejasnih reakcija Pejović i Gaku su morali ranije na tuširanje, a na taj način su uveli svoje saborce u jednosmernu ulicu iz koje nije bilo povratka.

Pobedu gostiju su do kraja meča potvrdili centarfor Vukić, inače izdanak fudbalske škole Radničkog, te Ćalušić u poslednjim trenucima meča.

Nakon kompletnog četvrtog kola niški tim se nalazi na pretposlednjem mestu na tabeli, uz jednu utakmicu manje, i gol-razlikom 1:10.

Tok meča:

Na prvu priliku malobrojna publika na Čairu čekala je oko 180 sekundi. Petrov je iskoristio priličnu dozu nonšalancije u odbrani gostiju, uzeo loptu, prosledio do kapitena Pejovića, koji je bio neprecizan.

Četiri minuta kasnije domaći su ponovo zapretili. Sve je krenuo od veziste Dimića koji je odlično izdržao nimalo bezazlen start Kuveljića, prosledio do brzonogog Jovanovića, koji je ostavio povratnu Aksentijeviću, ali je njegova plasirana lopta završila pored stative gola Ilića.

Početak utakmice bio je izuzetno dinamičan, a prvu pravu priliku gosti su imali u 13. minutu preko Ratkova. Ne baš idealno igranje glavom napadača Radničkog Štulića otvorilo je polukontru gostima, koja se završila nepreciznim šutem krilnog fudbalera TSC-a sa ivice šesnaesterca.

Uprkos energetskoj potrošnji u duelu sa Gzirom, domaća ekipa je bila bolji takmac u prvih 25 minuta, a blagu terensku inicijativu mogla je da kruniše vodećim golom. Nakon lepe akcije po levoj strani, Štulić je pametnim potezom „nacrtao“ zicer Mesaroviću, čiji je šut bravoruznom intervencijom odbranio golman Ilić. U nastavku akcije Jovanović je probao da iskoristi odbitak, ali je iz teške pozicije loše šutirao.

Do kraja prvog dela nije bilo većih uzbuđenja, pa se na petnaestominutni odmor otišlo najnepopularnijim fudbalskim rezultatom – 0:0.

U nastavku ni čitav minut nije trebao gostima da dođu do vođstva, tačnije oko 20 sekundi. Novu smušenu reakciju gruzijskog štopera Tolordave iskoristio je Saša Jovanović, koji se ubacio iza njegovih leđa, centrirao na drugu stativu odakle je Jug Stanojev neometano poslao loptu iza leđa Dujmovića – 0:1.

Kvalitet igre Nišlija u drugom delu je drastično opao, pa su fudbaleri TSC-a imali primat na terenu. Novu izglednu priliku za gol imali su u 56. minutu preko Kuveljića, koji je bio najviši u šesnaestercu Radničkog nakon centaršuta Cvetkovića iz prekida.

Ređale su se šanse gostiju iz Bačke Topole pred golom Radničkog, novi dobar pokušaj gosti su imali preko Jovanovića, čiji šut je završio u naručju Dujmovića, a nekoliko minuta kasnije nedovoljno smiren u izglednoj prilici za gol bio je Ratkov.

Kako je meč odmicao, tako se situacija na terenu dodatno komplikovala po domaće, koji su postajali sve nervozniji. Osim rezultatskog deficita, nedostajala je tečnost u igri i Nišlije su bile potpuno bezopasne. Tanki nervi domaćih igrača došli su na naplatu sredinom drugog dela igre kada su u razmaku od nekoliko minuta čak dvojica fudbalera dobila crvene kartone.

Najpre je u 63. minutu drugi žuti karton dobio kapiten Pejović, koji je naseo na provokaciju Stojića i udario ga sa leđa, te ga je sudija Milanović poslao u svlačionicu. Samo nekoliko minuta kasnije i Maka Gaku je „pocrveneo“ zbog nesmotrenog starta sa leđa na sredini terena, iako igrač kojeg je čuvao nije bio apsolutno opasan po gol.

Brojčanu dominaciju fudbaleri TSC-a iskoristili su u 77. minutu. Nije to bila izgrađena akcija gostiju iz Bačke Topole već novi neprihvatljiv kiks defanzivne linije domaćih. Iako je bio okružen dvojicom defanzivaca, napadač Stefan Vukić je iskoristio proklizavanje Stojanovića i rutinski realizovao stopostotnu priliku u kojoj se neočekivano našao – 0:2.

Ubrzo su gosti propustili još jednu izglednu priliku, ali Stanojlović je sa peterca uspeo da promaši nešto što je teže promašiti nego pogoditi.

Tačku na i stavio je Ćalušić duboko u sudijskoj nadoknadi i tako pojačao gorčinu novog neuspeha Radničkog.

Nisu uspele Nišlije sa devetoricom fudbalera da priprete rivalu do kraja meča, pa je Radnički nakon tri kola i dalje bez pobede, sa samo jednim osvojenom bodom. Broj poena nije najveći problem niškog tima, već činjenica da sve više škripi u svim linijama tima, naročito u defanzivi.

RADNIČKI – TSC 0:3 (0:0)

Stadion: Čair, Niš

Glavni sudija: Miloš Milanović (Ćuprija)

Radnički (4-3-3): Dujmović; Tolordava, Gaku, Stojanović, Aksentijević, Pejović, Mesarović (od 60. Arsić), Dimić (od 60. Mićibući); Petrov (od 71. Jamkam), L. Jovanović (od 86. Petrović), Štulić (od 71. Dušanić)

TSC (3-4-3): Ilić; Ćalušić, Tomanović, Antonić (od 42. Stanojev); Cvetković, Stojić, Kuveljić (od 89. Milosavić), Stojković; S. Jovanović, Ratkov (od 78. Stanojlović), Vukić (od 89. Krsmanović)