Nova pobeda Naise – u Čairu pao i Medicinar (VIDEO)

U 10. kolu ženske ARKUS Superlige rukometašice Naise u lepom i uzbudljivom meču, trijumfovale su protiv ekipe Medicinara iz Šapca rezultatom 30:29.

Još jednom je mlada niška ekipa odigrala angažovano i borbeno i nošena podrškom domaće publike uspela da upiše šestu pobedu u sezoni.

Nakon igre gol za gol na početku meča, Naisa sredinom prvog dela igre uspeva da se odlepi na tri gola razlike, ali gošće do poluvremena smanju na 14:13.

Na startu drugog dela opet Nišlijke uspevaju da naprave prednost, koja golom Sanje Stamenković u 43. minutu odlazi na +5, 21:16 za domaće.

Međutim gošće predvođene sjajnom Anom Tomković opet hvataju rezultatski priključak, pa se ulazi u uzbudljivu završnicu. Pogocima sa krila Jelene Stojanović i Teodore Petković , kao  sjajnom odbranom Katarine Ivanović domaće su uspele da sačuvaju minimalnu prednost i slave sa 30:29.

Najzaslužnija za pobedu Naise bila je 18 godišnja Jelena Stojanović, koja je sa 9 pogodaka bila najefikasnija na meču, a pratile su je Jovana Veljković sa 6, te Sanja Stamenković i Teodora Petković sa po 5 pogodaka. Kod gošći najefikasnije su bile  Tomković sa 7, Milica Rakić sa 6 i Una Obrenović sa 5 golova.

Novom pobedom ekipa Živojina Maksića stigla je do dvanaestog boda u prvih deset kola i četvrte pozicije na tabeli, što se u situaciji u kojoj se nalaze niški sportski kolektivi ove godine, može smatrati podvigom. Sastav kome je ove sezone predviđena grčevita borba za opstanak, pomrsio je račune mnogima. Sledeći veliki izazov za mladu ekipu Naise biće dvomeč sa Luksmburžankama u oviru trećeg kola EHF Kupa, koj je na programu u petak i subotu, a oba meča se igraju u Nišu.