Nišlije pred ispadanjem – Partizan opet poveo (VIDEO)

Odbojkaši Niša poraženi su u Čairu u trećoj utakmici plej auta od ekipe Partizana sa 3-2, za novi brejk Beograđana i vođstva crno-belih  od 2-1 u seriji.

Nišlije su odlično otvorile meč i na krilima pobede na gostujućem parketu vrlo brzo stigle do vođstva od 2-0, nakon lakih i ubedljivih 25-12 i 25-21.

Činilo se da će ekipa Niša meč rešiti u tri seta. Vodile su Nišlije sa 9-5, a kako se kasnije ispostavilo, ključni trenutak desio se kod rezultata 11-8 za domaće. U trenutku kada su domaći odbojkaši bili u situaciji da prelome meč, sudije Đorđe Zelenović i Branislav Jovančić, namerno ili ne, jednu očiglednu loptu, umesto za domaće dosuđuju za goste što mlade odbojkaše Niša potpuno izbacuje iz ravnoteže.  Gosti vezuju čak 7 poena , koriste totalnu dekoncentraciju domaćih – dolaze do 15-12 i set rešavaju u svoju korist. I četvrti set je imao sličan scenario uz krajnje sumnjive sudijske odluke, koje se nisu libile ni da treneru domaćih Draganu Svetozareviću dodele crveni karton  što baš i nije čest slučaj na odbojkaškim terenima.

I u petom setu se sudije nisu proslavile, ali su Nišlije uz dve vezane greške Kovača olkašale posao gostima koji su stigli do novog brejka.

Milan Stojković je pružio više od ostalih uz 19 poena, koliko je ubeležio i Nestorović. Treneru Svetozareviću koji je očigledno bio nezadovoljan sudijskim odlukama koje su direktno uticale na rezultata, preostaje da sa svojim igračima napravi još jedan ribrejk.

Ekipa Partizana prvu meč loptu za plasman u elitni rang takmičenja  ima već u petak 13. aprila u hali „Master“ u Zemunu…Eventulana majstorica igrala bi se početkom naredne nedelje u Nišu.