Niški Vukovi najuspešniji u kik lajtu

Proteklog vikenda u Senti je održano državno prvenstvo u kik boksu, u disciplini kik lajt. Učestvovalo je 129 takmičara iz 26 klubova, u uzrasnim kategorijama pionira, kadeta, juniora i seniora.

Najuspešniji je bio niški klub Vukovi 018. Oni su na prvenstvu nastupili sa 9 takmičara I svi su osvojili po medalju – 6 zlatnih i 3 bronzane pa su kao klub sa najvise osvojenih zlatnih medalja poneli titulu najuspešnijeg.

Zlatom su se okitili Vukašin Obradović i Nikola Krstić kod seniora, Ognjen Mitrović i Lara Miljković kod juniora, kao i kadet Vuk Đorđević i pionir Pavle Mitrović. Bronze su osvojili Stefan Lalić (seniori), Jovan  Kostić (kadeti) I Ksenija Drašković (pionirke).

Treba dodati da je Ognjen Mitrović osvojio i pehar za najboljeg juniora turnira.

Ovo je najveći dosadašnji uspeh najmlađeg niškog kik boks kluba.

Organizator prvenstva je bio Kik boks savez Srbije i Budo klub Senta. Naredni susret kik boksera biće u Leskovcu, na Prvenstvu Srbije u disciplini K1, 21 i 22. novembra.