Niški karatisti stigli do bronze na Balkanskom prvenstvu

Na Prvenstvu Balkana za kadete juniore i mlađe seniore (U21), koje je proteklog vikenda održano u Hrvatskoj, u Rijeci, nastupilo je i troje takmičara Karate kluba Niš: Stefan Stanojević (ml.senior, borbe do 60 kg), Pavle Kovačević (ml.senior, borbe do 67 kg) i Kristina Đorđević (juniorke , borbe do 59 kg).

U pojedinačnoj konkurenciji, nažalost nisu uspeli da se domognu medalja. Najbliža je bila juniorka Kristina Đorđević, ali je ipak osvojila utešno 7.mesto, dok su mlađi seniori Pavle Kovačević i Stefan Stanojević izgubili svoje uvodne mečeve.

Mežutim momci iz Nišai su sledećeg dana nastupili za ekipu Srbije u borbama i tu su uspeli da osvoje 3. mesto. U odlučujućem meču za bronzanu medalju savladana je selekcija Slovenije rezultatom 3-0.