Niški bokser u omladinskoj reprezentaciji

Lazar Arsić, takmičar Boks kluba “Vitez” iz Niša, kao omladinski reprezentativac Srbije u olimpijskom boksu, sa još pet boksera, predstavljaće Srbiju na 3. memorialnom turniru Andrei Malik  u Tiraspolu (Moldavija) od 23-27.04.2019. godine.

Arsiću je ovo prvi nastup za reprezentaciju, a u niškom klubu se nadaju da će ostaviti dobar utisak i napraviti dobar rezultat na veoma jakom turniru.

Inače Lazar Arsić je protekle nedelje sa svojim kolegama iz Kik boks kluba Niš zabeležio i sjajan rezulzaz na Prvenstvu centralne Srbije u Kragujevcu, u lou kik disciplini. Sa 7 zlatnih medalja i po jednom srebrnom i bronzanom KBK Niš je osvojio pehar za najuspešniju ekipu.

Lazar Arsić je pored zlata u kategoriji do 57 kilograma, poneo i pehar za najboljeg juniora na turniru. Pored njega zlato za niški klub osvojili su Vuk Stojanović (seniori B klasa), Natalija Gligić i Natalija Savić – juniorke, Bogdan Bogdanović – kadet i Nikolina Stevanović i Veljko Mitić u konkurencij pionira.

Samo nešto malo manje uspešan na ovom prvenstvu bio je i niški KBS Konstantin čiji su takmičari osvojili 11 odličja (3 zlata, 4 srebra I 3 bronze).

Naredno takmičenje u kik boksu biće lou kik Prvenstvu Srbije u Beogradu 4. i 5. maja 2019.