Najzad trijumf Radničkog

Fudbalerima niškog Radničkog trebalo je čak sedam utakmica da bi najzad zabeležili pobedu u novoj superligaškoj sezoni. Savladana je ekipa Radnika u Surdulici rezultatom 3:1(1:0). Najzaslužniji za prvi trijumf Nišlija bio je mladi napadač Nikola Štulić, koji je dva puta tresao mrežu Radnika, a uspeo je da iznudi jedanaesterac i isključenje protivničkog igrača.

Trener Mrkić pored promena u sastavu promenio je i samu formaciju, pa su u zadnjoj liniji igrala trojica igrača Savić, Jamkam i Gaku, po bokovima su bili Stojanović i Jovanović, u sredini Pejović i Marjanović, dok su napadali po levoj strani Petrov, desno Tomić i u samom špicu Štulić. Na golu je drugu utakmicu za redom bio Stevanović.

Počeo je Radnički ofanzivno i do vođstva je stigao u 20. minutu kada je Štulić naleteo na odbitak nakon šuta Tomića. U nastavku su domaći preuzeli inicijativu, ali do poluvremena nije bilo promene rezultata.

Već u 55. minutu desio se odlučujući momenat na meču kada je Štulić oduzeo loptu zadnjem igraču odbrane Radnika, Leandru. Ovaj ga je oborio s leđa. – penal za Radnički i crveni karton Leandru. Penal je u gol pretvorio kapiten Pejović, za ogromnih 2:0 i igrač više za Nišlije.

Ređale su se šanse pred golom Surduličana, a na 3:0 svojim drugim pogotkom povisio je Nikola Štulić. U samom finišu meča Radnik je ublažio poraz golom iz jedanaesterca nakon što je lopta u kaznenom prostoru u ruku pogodila Savića. Siguran izvođač za domaće bio je bivši igrač Radničkog, Nemanja Subotić za konačnih 1:3.

Ovom pobedom Radnički je sa 5 osvojenih bodova uspeo da se odlepi od dna tabele, gde i dalje ostaju Radnik i Napredak sa samo 2 boda.