Najzad “kec” u Nišu (VIDEO)

Prošlo je više od 3 meseca od kad je Radnički zabeležio pobedu u Linglong Superligi Srbije (ne računajući onu službenim putem nad Proleterom). Minimalnom pobedom u meču 26. kola nad ekipom Kolubare taj post je prekinut, ali preterano zadovoljstvo kod niških navijača nije bilo prisutno, pre svega zbog još jedne blede partije Radničkog i ponovljenih slabosti iz prethodnih mečeva.

Momci koje sa klupe predvodi Radoslav Batak, još jednom su lepo otvorio utakmicu, bili bolji prvih 15 minuta, i na vreme postigli pogodak. Strelac je bio Stefan Mitrović na asistenciju Pavlova.

5 minuta nakon toga, kada je Jovanović propustio sjsajnu priliku da duplira prednost domaćina, stanje na terenu se promenilo, niški tim je prestao da i igra i do kraja je grčevito čuvao minimalnu prednost.

Gosti iz Lazarevca su do kraja poluvremena i uspeli da stvore nekoliko dobrih prilika, da bi u drugom poluvremenu bila veđena prava uspavanka po hladnom vremenu i lošem terenu na Čairu. Radnički je bio bezidejan i razvlačio je igru, a gosti nisu uspeli da ugroze gol Dujmovića pa je ostalo 1:0.

I pored serije nerešenih mečeva Radnički je na deobi odličnog 4. mesta, ali je čini se propustio priliku da serijom dobrih rezultata protiv, uslovno rečeno, slabijih protivnika stekne prednost u borbi za mesto koje vodi u Evropu. U narednom kolu Radnički će opet biti domaćin i to upravo Vojvodini, ekipi sa kojom deli to 4. mesto.