Naisa ubedljiva u Šapcu

Rukometašice Naise ubedljivo su slavile u 8.kolu Super lige Srbije protiv ekipe Medicinara u Šapcu 32-25 (18-11) i tako napravile dodatnu bodovnu razliku u odnosu na četvrtoplasiranu ekipu.

Od samog starta Naisa je dobro zaigrala u odbrani, a sigurnost je dolazila od sjajnih odbrana Milene Petković koja je proglašena i za igračicu utakmice.

Naisa je već polovinom prvog dela susreta imala 5 golova prednosti, da bi na poluvremenu bilo 18-11.

Igračice niškog superligaša znalački su sačuvale tu prednost do kraja meča za novi trijumf u prvenstvu.

-Zadovoljan sam pre svega pristupom, ali i samom igrom. Devojke su igrale po mom ukusu. Čvrsto u odbrani, uz brze kontranapade. Rano smo došli do visokog vođstva tako da sam šansu ukazao većem broju igračica-ističe Svetislav Jovanović, šef Stručnog štaba Naise.

Najefikasnija u niškom timu bila je kapitenka Marija Filipović koja je postigla 9 golova, Perazićeva se 5 puta upisala u strelce, a Milojevićeva, Zdravkovićeva, Milojevićeva i Radovićeva su po 4 puta tresle mrežu šapčanki.

U narednom kolu, u subotu od 20.30 Naisa u Nišu dočekuje ekipu Železničara iz Inđije.

Šabac. Sala „Gimnazija“. Gledalaca: 300. Sudije: Vladimir Jovandić, Marko Sekulić (Pančevo). Sedmerci: Medicinar 6(5), Naisa 2 (2). Isključenja: Medicinar 4 minuta, Naisa 4 minuta.

ŽRK NAISA: Milena Petković, Čogurić, Ivanović, Ivković, Zdravković 4, Đurović 1, Radović 4, Stojanovska 3, Teodora Petković, Magdalena Petković, Pejović 1, Milojević 4, Stamenković 1, Filipović 9, Perazić 5.