Naisa ubedljiva na debiju u Čairu (VIDEO)

Rukometašice Naise odigrale su odgovorno i čvrsto u odbrani, a raznovrsno i brzo u fazi napada i rezultat nije izostao.

Ekipa Mladosti iz Nove Pazove nadigrana je u svim segmentima rukometne igre, a ekipa Naise pokazala je novi kvalitet u odnosu na prethodnu sezonu. S jedne strane sigurna Čogurićeva na golu, koja je nakon utakmice u Zaječaru i ovoga puta briljirala sa 15 odbranjenih šuteva i jednim sedmercem, a sa druge strane u napadu sa Nadom Pejović, Naisa je dobila “dalekometnu artiljeriju”. Deset postignutih golova bilo je dovoljno da bude proglašena I za igračicu utakmice.

Naisa je od samog starta zaigrala agresivno, punom snagom. Već u 13 minutu bilo je 9-3 za domaće, a u 18-om već 13-5. Dobra odbrana dala je sigurnost igračicama u napadu, što su domaće rukometašice koristile u kontrama i polukontrama. U redovima gošći, prema očekivanjima, istakla se Glušica koja je postigla čak 12 golova, ali je sve to bilo premalo za razigranu Naisu.

Naisa je posle dva odigrana kola u samom vrhu tabele sa dve pobede, a u trećem kolu Nišlijke gostuju ekipi Juniora u Beogradu.

ŽRK Naisa- ŽRK Mladost (NP)  34-20 (19-9)

Niš, Hala “Čair”. Gledalaca: 400. Sudije: Spasoje Kolak, Stanislav Milošević. Sedmerci:  Naisa 5 (5), Mladost 5 (4). Isključenja:  Naisa 8 minuta, Mladost 6 minuta.

NAISA: Čogurić (16 odbrana), Ivanović (3 odbrane), Nikolić 2, Ivković, Karalić, Zdravković 1, Bojičić,  Stefanović 2, Radović 5, Stojanovska 6, Bogdanović, Pejović 10, Petković 1, Stamenković 2, Tanasković 3, Filipović 2.

MLADOST: Bundalo, Todorović, Glušica 12, Miljuš, J. Pavlović, M. Pavlović, Jovanović 2, Stanić, Mi. Kojčić 3, Gudurić, Ilić, Orlović 1, Ma.Kojčić 1, Petković.