Naisa u zoni ispadanja nakon poraza u Boru

ŽORK Bor – ŽRK Naisa 29-24 (15-12)

Novim porazom u Arkus ligi Srbije, Naisa je skliznula na tabeli i sada se već nalazi u zoni ispadanja.

U 9.kolu uspešnija je bila ekipa Bora koja je slavila sa 29-24 (15-12). Da će bodovi ostati u Boru videlose već na početku susreta.

U 10.minutu bilo je već 4-1 za domaću ekipu, a u 23.minutu, Bor je imao 5 golova prednosti (13-8). Uspela je Naisa do poluvremena da samo umanji razliku (15-12), ali je to sve što  je gostujuća ekipa uspela da uradi.

Za preokret jednostavno nije bilo ni snage, jer se pokazalo da je klupa Naise „prekratka“. Najefikasnije U ekipi Naise  bile su Sanja Stamenković i Olivera Nikolić, koje su postigle po 7 golova, ali to je bilo nedovoljno da se porazi raspoložena ekipa Bora.

Na kraju, Bor je slavio sa 29-24, a Naisi preostaje da „pregrmi“ još dve utakmice do zimske pauze i zimskog prelaznog roka.

Naisa je trenutno u zoni ispadanja sa samo 5 bodova iz 8 utakmica.

U narednom kolu dočekuje ekipu Vojvodine, a ta utakmica igra se 12.decembra u 20 sati.

Nakon toga sledi  gostovanje Radničkom u Kragujevcu, pa  prvenstevna pauza do kraja januara.

Bor. Sala: SC „Bobana Momčilović“.

Gledalaca: 250. Sudije:Sando Kovačević Danijela, Jakovljević Dragana (Čačak).

Isključenja: Bor 4 minuta, Naisa 10 minuta.

Sedmerci: Bor 4 (2), Naisa 3 (2).

ŽRK NAISA: Ivanović, Nedeljković, B.Stojanović, T.Petković, Đurović 1, M.Petković, J.Stojanović 2, Rajković, Milošević, Simonović 3, Mladenović, Stamenković 7, Nikolić 7, Milovanović 3, Mihajlović 1.

ŽORK BOR: Ilić, Ristić, Dragoljubović, Lilić 5, Šerifi, Radović 2, D.Ilić 3, Arsenijević, Bogdanović 8, Petrović 4, Sujić 2, Jonović 2, Vujnović 1, Stanković, Marinović, Nikolić 2.