Naisa u Čairu poražena od Železničara (VIDEO)

Ekipa iz Inđije slavila sa 26-24

Rukometašice Naise nisu uspele da stignu do nove pobede u Arkus ligi. U hali “Čair” je slavila ekipa Železničara iz Inđije sa 26-24 (15-11).

Do 20-og minuta meč je bio u potpunom egalu. Na semaforu je stajalo 8-8, a Naisa je držala korak isključivo golovima Anje Belić i večeras odlične Teodore Petković.

U finišu prvog dela odlična je na golu gošći bilo Vasiljkovićeva koja je najzaslužnija za vođstvo svog tima na poluvremenu sa 15-11.

U drugom delu domaću ekipu razmrdala je Sanja Stamenković sa 2 efektna gola i probudila nišku publiku.

Polovinom drugog dela “razbranila” se i Katarina Ivanović na golu Naise, ali  tim Živojina Maksića nikako nije uspevao da stigne prednost Železničara. Dugo su gošće bile na 3 gola prednosti.

U utakmicu se aktivno uključuje i publika. Zdušno navijanje predstavljalo je vetar u leđa domaćoj ekipi, tako da golom Jovane Veljković u 53.minutu Naisa stiže so gola zaostatka 23-24, ali to je bilo sve što je tim trenera Maksića večeras uspeo da uradi.

Večeras najefikasnija u domaćem timu Anja Belić, u samom finišu je zakazala, uz jedan šut preko gola i nerealizovani sedmerac, tako da su bodovi otišli u Inđiju.

Za igračicu utakmice proglašena je golmanka gostiju Jovana Vasiljković, dok je u dresu Naise više od ostalih pružila Teodora Petković.

Trener Železničara Vlada Šimičić posebno je pohvalio ambijent i nišku publiku, dok je Živojin Maksić čestitao gostujućoj ekipi na pobedi.

Naisa sada ima skor od 4 pobede i isto toliko poraza, a u narednom kolu gostuje ekipi Crvene Zvezde.

Niš, SC „Čair“. Gledalaca:300. Sudije: Goran Kovač (K.Mitrovica), Srđan Milosavljević (Zvečan).  Isključenja:  Naisa 2 minuta, Železničar 8 minuta. Sedmerci: Naisa 8 (6), Železničar 6 (5).

ŽRK NAISA: Ivanović, Nedeljković, Ranđelović, T.Petković 8,  Aranđelović, Veljković 3, Dala, Stojanović , Mihajlović, M.Petković, Milošević 1, Rosić, Stamenković 4, Nikolić, Mladenović, Belić 8.

ŽRK ŽELEZNIČAR: Vasiljković, Činku, Žak, Čavrić 6, Novaković, Tabak 4, Kovačić, Paunić 2, Žakula, Simić 5, Živkov 3, Bakša 1, Tešić, Jovanović 5.